Infekcija urinarnog trakta (680 pregleda)

10.11.2013 01:01 | Anonimni korisnik
Poštovani, imam 26 godina i 3 puta do sada (zadnji put pre 3 godine) imala sam upale mokraćnih kanala i E.coli. Nijednom terapiju nisam dovršila jer bih nakon nekoliko dana dobila vodne plikove po prsima i vratu. Dugo vremena i pre ovoga, a i nakon imala sam jednake probleme kao za vreme upala, ali su urinokulture uvek bile čiste. Trenutno imam problema sa suvoćom i bolnim odnosima, ispucalom kožom i svrbežom u području stidnih dlačica, čak ponekad i ispucalom kožom u tom delu, obilan iscedak koji je ponekad proziran i slinav, a ponekad suh, beo i sirast. Nakon mokranja imam neugodan i bolan osećaj, a odnose ne mogu imati nikako zbog boli. Treba mi savet da li da idem lekaru po urinokulturu ili ginekologu (papa test uredan). Hvala

08.11.2013 12:28 |

Jelena

Promene koje opisujete na vagini te pojačani iscedak upućuju na postojanje infekcije moguće gljivama (Candida albicans) što je najčešća infekcija u genitalnom traktu žene. Zbog upalnilh promena na koži vagine možete imati osećaj nelagode prilikom mokrenja, no ne mogu sa sigurnošću isključiti i da ne postoji ponovna infekcija u Vašem urinarnom traktu. Ovako dopisno, se to ne može rešiti. Savetujem i ginekološki pregled ali treba učiniti i analizu urina .

* Ukoliko želite da primate obaveštenja vezana za ovu temu morate biti prijavljeni.

Registracija

Uloguj se

Registruj se