Trudnoća ili ne? (657 pregleda)

18.11.2013 14:42 | Anonimni korisnik
Otišla sam kod ginekologa 10.novembra da mi ultrazvukom potvrdi trudnoću, ali sam po njegovom izrazu lica videla da nešto nije u redu. Zadnja menstruacija je bila 13. avgusta, a na testu za utvrđivanje trudnoće su se pokazale obe linije. Lekar je rekao da ne vidi embrion i u izveštaju napisao „Merus uvećan sa g. vrećom u cauumu bez e.o.“. Dao mi je dve injekcije progesterona i rekao da dođem na kontrolu za nedelju dana. Šta to znači?

18.11.2013 14:43 |

Jelena

S obzirom na to da je poslednja menstruacija bila 13.8. vaša trudnoća bi trebala da odgovara 7. nedelji gestacije, pod uslovom da su vam ciklusi redovni na 28 dana. U 7. nedelji trudnoće na ultrazvuku se uveliko vidi embrion sa srčanom akcijom i žumančanom kesicom. Možda je vaša trudnoće manja tj. možda je kasnije došlo do začeća. Bitan je promer gestacijskog meška. Vi možete da uradite b HCG iz krvi, pa da se na osnovu te vrednosti proceni vitalnost trudnoće. Sledeći kontrolni ultrazvuk će detaljnije pokazati ishod trudnoće.

* Ukoliko želite da primate obaveštenja vezana za ovu temu morate biti prijavljeni.

Registracija

Uloguj se

Registruj se