Kondilomi i željena trudnoća (449 pregleda)

09.12.2013 13:53 | Anonimni korisnik
Nedavno su mi na ginekološkom pregledu otkriveni kondilomi koje su mi uklonili spaljivanjem. Išla sam na tipizaciju HPV virusa i nije mi pronađen nijedan iz grupa koje se ispituju (6/11, 16/18, 31/33 - svi su bili negativni). Sekret i papanikolau test su bili dobri. Doktorka mi je rekla da pijem vitamine, odmaram i jačam imunitet kako bih se oslobodila tog tipa (benignog) HPV virusa koji je izazvao kondilome. Istraživanjem na internetu o ovoj temi, muž i ja smo videli da muškarci mogu imati virus i bez pojave bradavica. Pored pregleda koji je muž obavio kod dermatologa (nisu pronađene bradavice), tražio je i da radi tipizaciju virusa. Na našu veliku nesreću, test je pokazao da on ima HPV virus tipa 6/11. Naravno, ići ćemo dalje kod lekara, ali vas ipak molim za mišljenje i savet. Sveže smo venčani, želimo bebu već duže vreme, ali smo uvek koristili prezervativ i čekali brak, i sada nas je ova situacija jako uplašila i razočarala. Da li biste mogli da nam kažete koliko bi lečenje moglo da traje, koliko bismo morali da čekamo? Dugo godina smo u vezi, još sa fakulteta, nismo imali druge partnere, ali je ovaj opaki virus ipak došao. Koji mi savet možete dati u vezi mog problema?

09.12.2013 13:54 |

Zvoncica

HPV infekcija koju ima vaš partner zahteva samo da se vi češće pregledate, a on treba da se javi urologu.

* Ukoliko želite da primate obaveštenja vezana za ovu temu morate biti prijavljeni.

Registracija

Uloguj se

Registruj se