Rak pluca (1232 pregleda)

21.11.2014 22:19 | vesna spasovska
Postovani moja majka ima kasalj vec dosta vreme.Bila je na rengen pluca i dijagnoza je: obostrano u sredne i dolne partije se sledi vise zaokrugleni nejasno ogranicene damceste senke.Dali ovo znaci da ima rak pluca ili je nesto drugo.Hvala unapred

24.11.2014 23:11 |

Anonimni korisnik

Potran je uput pulmologu koji ce indikovati dopunsku dijagnostiku.

11.02.2018 14:45 |

Postovanje ,moj brat je poceo iznenada da kaslje i izbacuje sekret pre 20 ak dana ,ionako slabije gradje ,jos je omrsavio,izgubio snagu ...otisao na pregled kod lekara , poslat na rentgen pluća ,i naravno krvne slike ,koja je bila losa (leukociti poviseni ,eritrociti smanjeni,bakterije pronadjene u urinu..itd),a rengengensi nalaz pokazao da na levoj strani pluca polovina se ne vidi ,znaci kao da ga nema .Doktor je naravno poslao uput za CT Pluca (koji treba da se odradi od nedelje) i rekao da nema tumora tj. da nema senki(citiram) , u medjuvremenu njegova doktorica ga je poslala da uradi nalaz Hormona Stitne zlezde,(koji su bili dobri )..i to je za sad to..Molio bih vas da mi kazete dali je situacija"beznadezna"...ili ima nade za njega ,hvala na odgovoru

* Ukoliko želite da primate obaveštenja vezana za ovu temu morate biti prijavljeni.

Registracija

Uloguj se

Registruj se