Kasalj (1407 pregleda)

24.03.2015 00:24 | Anonimni korisnik
Postovani,
Imam 24 godine. Vec skoro tri godine muci me kasalj, u odredjenim periodima se smiri, a nekima je bas izrazen. U pitanju je suv kasalj, koji dolazi iz grudnog kosa, sa ledjne strane, i zvuci kao glasno struganje odnosno rezanje, prilicno iritantno. U odredjenim situacijama je bas izrazen- u vreme pred ispit kada skoro ceo dan provedem citajuci i pricajuci, uglavnom u sebi. Tada sam uglavnom napeta i pod stresom. I uopste svaki put kada puno pricam ili se jako smejem. Takodje dodatno se povecava kada lezim na ledjima, i uvek kada zavrsim sa jelom. Jednostavno osetim neku tezinu ili ne znam kako to da nazovem, u predelu grudnog kosa i imam potrebu da kasljanjem to olaksam. To nije tipican kasalj, u smislu da je vezan vise puta. Ja to jednom uradim, onda udahnem i opet uradim...i osecam da bih mogla da uradim to svaki put kad udahnem. To je nekako postalo sastavni deo mene. Ponavljam prilicno je glasan i ruzno zvuci. Nemam nikakvih problema sa disanjem niti bolove. Plasim se nekako da odem na pregled. Da li Vi imate bar neku ideju sta bi moglo da bude uzrok tog kaslja?
Hvala unapred.

01.04.2015 20:43 |

Anonimni korisnik

Pokusajte da se ne naprezete, savetujem pregled lekara opste prakse koji ce vas pregledati i posavetovati. Bez pregleda se ne moze reci nista napamet.

* Ukoliko želite da primate obaveštenja vezana za ovu temu morate biti prijavljeni.

Registracija

Uloguj se

Registruj se