Trudnoća u 46 godini života? (2907 pregleda)

12.11.2013 13:54 | Anonimni korisnik
Veoma mi je važno da donesem pravu odluku u cilju rešavanja ličnih problema, pa Vas stoga molim da mi pomognete. Imam 46. godina nemam dece a želela bih da ih imam. Da li je kasno za trudnoću? Lečila sam se od steriliteta godinama, nikakav poseban problem nije konstatovan. Obavljena je i laparaskopska operacija, pri kojoj su mi skinute samo priraslice od operacije slepog creva, pri čemu su mi rekli da nema nikakvih poremećaja i da mogu prirodno da zatrudnim. Nakon svega uradila sam i par vantelesnih oplodnji; posle jedne od njih ostala sam u drugom stanju. Ta trudnoća je bila blizanačka; izgubila sam jedan plod a nešto iza toga i drugi. Analizom nije ustanovljen nikakav poremećaj zbog koga je došlo do spontanog pobačaja. Nakon toga pojavio mi se miom (30x30) u donjem zidu materice. Posle kiretaže ciklus mi se poremetio (izostajala mi je menstruacija, pojavljivala se u tragovima). Sada mi se ciklus normalizovao. Na ginekološkom pregledima sve je u normali, pa je čak na zadnjem pregledu ustanovljeno da je miom neznatne viličine.
Mene sada interesuje da li bih ja mogla u ovim godinama da rodim i da li bi vantelesna oplodnja dala rezultate u mom slučaju, pošto se kod mene i ne zna pravi razlog steriliteta?
Unapred zahvalna.

12.11.2013 13:55 |

Zvoncica

Godine nisu prepreke za trudnoću. Konsultujte ginekologa kod koga će te da radite vantelesnu oplodnju.

* Ukoliko želite da primate obaveštenja vezana za ovu temu morate biti prijavljeni.

Registracija

Uloguj se

Registruj se