Haemophilus parainfluenzae (8991 pregleda)

03.07.2014 11:25 | Marija Cvetkovic
Postovani, imam sina od 14 meseci koji vrlo cesto ima upaljeno grlo sa visokom temperaturom koja ide do 40.3. Posto nikako ne mogu da spustim temperaturu uvek zavrsimo u hitnoj gde mu daju urbazon. Stanje se smiri ali se sve ponavlja posle dve do tri nedelje. Poslednje je pio PANCEF i posle 4 dana smo davali bris grla. Danas sam uzela rezultate i pokazuje haemophilus parainfluenzae. Koliko je to ozbiljno i kako da lecim svoje dete? Juce sam mu na jeziku opet videla crvene sare tako da ocekujem da ponovo dobije temperaturu. Unapred zahvalna.

03.07.2014 10:40 |

Doktor Aleksandra Vojinović

Postovana,
Savetujem da se sa nalazom javite pedijatru, lekar ce pregledati vase dete, pogledati rezultat i uvidom u zdravstveno stanje odluciti o daljem lecenju.

04.07.2014 18:41 |

Doktor Katarina Kuzmanović

Postovana,
Ono sto vi mozete da uradite je da pratite kako se temperatura krece i da nadzorisete i da skidate temparaturu u kucnim uslovima prema savetu pedijatra, tusiranje i antipiretici eferalgan i tome slicno,dete ne sme da bude samo ni jednog momenta zbog varijacija temperature .Najlepsi pozdrav

* Ukoliko želite da primate obaveštenja vezana za ovu temu morate biti prijavljeni.

Registracija

Uloguj se

Registruj se