Krvarenje iz nosa (992 pregleda)

08.06.2014 12:40 | Nikola Ljubisavljevic
stalno mi ide krv iz nosa, a ne mogu da kinem van, tj. samo u sebi kijam, ima neko predlog sta da radim?

07.06.2014 18:14 |

Doktor Katarina Kuzmanović

Postovani,
Nije strasno sto u sebi kijate jer je u pitanju nadrazaj iz cns za kijanje i kasljanje,problem je zapusenost nosnih hodnika.Lecenje epistakse prednjom ,eventualno zadnjom tamponadom do zaustavljanja krvarenja,potom ORL lecenje nosnih hodnika,izduvavanje nosa i omogucavanje prohodnosti nosnih hodnika.Kad prodisete na nos mocicete da kinete normalno,sada trenutno ne.Savet i pregled ORL specijaliste i th.

09.06.2014 00:56 |

Anonimni korisnik

hvala na odgovoru , samo da napomenem da zbog toga sto mi je stalno isao krv iz nosa, preusmerio kijanje na usta , pomalo smesno....

10.06.2014 15:44 |

Doktor Katarina Kuzmanović

Postovani,
Mehanizam kasljanja i kijanja su refleksni i organizam se trudi da izbaci alergen i agens koji iritira trepljast epitel van.Gornji srat farinksa povezan je sa zadnjim sistemom nosnih hodnika tj postoji vazdusni prostor izmedju nosa ,usta i farinksa tako da ne mozete bas kijati na usta vec izbacivati deo klica i kapljice na usta tokom jakog kijanja.Kod vas je bitno da se resi pitanje epistakse.Kada hodnici i hoane budu prohodni mocicete da disete i kijate na nos.Nema tu nikakvog preusmeravanja.Postovani Nikola to je moj odgovor.Najlepsi pozdrav.

* Ukoliko želite da primate obaveštenja vezana za ovu temu morate biti prijavljeni.

Registracija

Uloguj se

Registruj se