Cervikalni sindrom (1026 pregleda)

19.11.2013 09:15 | Anonimni korisnik
Već godinu i po dana se osećam bolesno. Bol je prisutan u vratu sa leve strane, u levoj plećki, duž same kičme, nadlaktice leve ruke i proteže se skroz prema grudnoj kosti. Čim su mi ruke aktivne, čim ih širim u stranu, aktivira se upala i bol u leđnim mišićima koji ide i prema grudnoj kosti. Čujem zujanje u ušima kao da imam neku upalu ili žarište. Imam fotosenzibilnost, nekada sam veoma osetljiva na zvuke i buku uopšte (zvuci mi prosto „probiju uši“). Fizioterapeut sa kojim sam pričala, sumnja na cervikalni sindrom. Molim vas, recite mi nešto o cervikalnom sindromu. Hoću li moći da se bavim sportom ponovo, jer sad ne smem.

19.11.2013 09:20 |

Jelena

Uzroci bolova u vratu i ramenima su brojni, ali u najvećem broju slučajeva to su degenerativne promene na kičmenom stubu. Degenerativne promene poznate su kao spondiloza, spondiloartroza, diskartroza… Pacijenti obično navode bolove koji su nastali postepeno ili naglo nakon nepovoljnog položaja ili nekontrolisanog pokreta. Bolovi su praćeni napetošću mišića, ograničenjem pokretljivosti vratnog dela kičme, a mogu se širiti prema i niz ruke, nekada i ka potiljačnom delu glave. Mogu biti praćeni i trnjenjem, mravinjanjem. Lečenje se sastoji od primene odgovarajućih lekova, primene različitih fizikalnih procedura (elektroterapija, laseroterapija, primena magnetnog polja...). Zatim se primenjuje i kineziterapija - vežbe. Šta da preduzmete? Prvo se obratite lekaru koji će otkriti pravi uzrok vaših bolova i primeniti odgovarajuću terapiju, kao i dati vam savet u vezi pravilne fizičke aktivnosti.

12.07.2019 14:56 |

Imamo identican problem, voleo bih da znam kako se osećate sada 6 godina kasnije. Ako uopšte vidite ovo.

Srdačan pozdrav!

* Ukoliko želite da primate obaveštenja vezana za ovu temu morate biti prijavljeni.

Registracija

Uloguj se

Registruj se