Bol u torakalnom delu kičme (765 pregleda)

11.12.2013 13:54 | Anonimni korisnik
Već duži period, otprilike oko tri, četiri meseca osećam bol u torakalnom delu kičme, tačnije između obe plećke. Bol se javlja prilikom fizičkog napora, bilo da je to rad ili nešto drugo. Dok mirujem (sedim,ležim,odmaram) bol nije prisutan. I kad želim da istegnem kičmu, javlja se bol. Povrede nije bilo nikakve, osim što sam primetila da je počelo da me boli od kako stojim na poslu- oko sedam sati tokom celog dana. Jako sam opterećena ovim problemom jer dugo traje i sprečava me u svakodnevnom obavljanju poslova. Šta je u pitanju i kakve mere bi trebalo da preduzmem?

11.12.2013 13:54 |

Zvoncica

Dugotrajno stajanje ili sedenje može dovesti do napetosti paravertebralne muskulature u torakalnom delu kičme. Niste napisali koliko godina imate. Ukoliko tegobe traju nekoliko meseci, najbolje je da se javite lekaru specijalisti fizijatru, koji će kliničkim pregledom utvrditi da li je neophodno snimalne tog dela kičme RTG ili MR. Potom će se doneti odluka o daljem lečenju, lekovima ili fizikalnom terapijom.

* Ukoliko želite da primate obaveštenja vezana za ovu temu morate biti prijavljeni.

Registracija

Uloguj se

Registruj se