Prestanak pusenja (1327 pregleda)

02.08.2014 10:12 | Anonimni korisnik
postovani muci me jedan problem pusac sam nekoliko puta sam pokusala da ostavim cigarete ali bez uspeha ovog puta mi je jedan farmaceut predlozio TABEX tablete to nekako uspeva ali sam ih izgleda upotrebila u pogresnom mesecu jer mostoji mogucnost trudnoce a procitala sam da se tada ne smeju upotrebljavati molim vas da mi odgovorite kakve su stetne posledice i dali da dovrsim zapocetu terapiju?

01.08.2014 20:49 |

Anonimni korisnik

Postavite pitanje ginekologu putem inboxa. Ginekolog ce Vas najbolje uputiti. Za tu opciju morate biti ulogovani.

02.08.2014 10:12 |

Doktor Katarina Kuzmanović

Postovana,
Pitanje je za ginekologa i ovo je drugi put da nam sepostavlja pitanje vezano za Tabex i eventualni teratogeni efekat drugih lekova tokom gestacije i trudnoce.Oba puta smo posvetovali pacijentkinje/korisnice da upute pitanje u inbox ginekologu i nikada to nisu utadile iako imaju tu mogucnost.Valjda je lakse pitati lekare opste prakse.Ali je mozda zaista neophodan strucnii odgovor na ovo pitanje jer se korisnice oslanjaju samo na informaciju koja je naznacena na kutiji ovog proizvaoda(tabex tableta).Mozda je neka ziva rec neophodna da bi se ustanovilo kako zaista ove tab. uticu na zdravlje trudnice.Moj savet je da ako planirate da ostanete u drugom stanju svejedno prestanete da pusite zbog ploda.Statistike pokazuju da bebe cije majke puse u trudnoci imaju manju telesnu tezinu na rodjenju.To je jedini savet.Pozdrav.

* Ukoliko želite da primate obaveštenja vezana za ovu temu morate biti prijavljeni.

Registracija

Uloguj se

Registruj se