Povecan nivo Histamina (4232 pregleda)

04.05.2014 19:00 | Anonimni korisnik
Postovani,
Molim vas za savet
Pre desetak dana sam imao povisenu temperature,odmah nakon toga tri dana za redom sam imao alergiske reakcije zbog kojih sam morao da se javim u hitnu pomoc.Nakon toga tri puna dana sam imao dijareje.Javio sam se u Urgentni centar gde su mi nasli nesto malo a to je 113 alfa amilaze u krvi i 1097 u urinu.tri dana sam drzao dijetu i na kontrolnom pregledu u krvi je bilo 55 a u urinu 703.Doktor tvdi da je u pitanju pankreas.Moje pitanje je da li od alergije,t,j od povecanog nivoa histamina moze da se poveca nivo alfa amilaze?

04.05.2014 19:00 |

Doktor Aleksandra Vojinović

Postovani,
Povisene vrednosti alfa amilaze upozoravaju da se nesto diferencijalno dijagnosticki desava na nivou pankreasa, zucne kese, pljuvacnih zlezda, creva ili zeludca. Vidite po meni Vasa alergijska reakcija je u uzrocno posledicnoj vezi sa nalazom. Javili ste se zbog alergije, diareje, povisenje t. tem. sto je posledica a ne uzrok ( povisenoj vrednosti alfa amilaze ). Savetujem dalje pretrage kontrolna KKS sa bioh. urin. ultrazvuk abdomena i urotrakta, bris usne duplje. Na osnovu rezultata Vas lekar ce Vas ukoliko bude indikacija upututu specijalisti na konsultativni pregled.

* Ukoliko želite da primate obaveštenja vezana za ovu temu morate biti prijavljeni.

Registracija

Uloguj se

Registruj se