Pitanje (677 pregleda)

21.05.2014 23:51 | Anonimni korisnik
Sasvim slucajno sam pre mesec dana iz krvi otkrila da imam veoma dosta povisenu helio bakteriju. Dokrocica u toj ambulanti dala mi je da pijem Omeprol, Fromilid i Orvagil kao sedmodnevnu terapiju. 15 dana nakon popijene terapije mene je poceo da boli jako zeludac i gori grlo. Rekli su mi da probam sa Srebrnom vodom i Sodom. Moram priznati da mi se grlo snimilo, ali jos uvijek osijecam mucninu i bol u zelucu.

Da li neko poznaje neki prirodni lijek koji bi mi pomogao da se smanji bol u zeludcu i kolicina helio bakterije u njemu?

Unaprije hvala

21.05.2014 23:50 |

Doktor Aleksandra Vojinović

Postovana,
Lecenje i eradikacija Helicobacter pylori podrazumeva kombinaciju tri leka i to inhibitora protonske pumpe i dva antibiotika. U slucaju da terapija nije pomogla i da je doslo do ponovne aktivacije savetuje se kombinacija cetiri leka gde se pored tri navedena ukljucuju preparati bizmuta. Nisam informisana o primeni prirodnih lekova za resavanje navedenog problema. Savetujem da se javite gastroenterologu radi kontrolnog pregleda i ponovnog izdisajnog testa. Isti ce odluciti o daljem lecenju.

* Ukoliko želite da primate obaveštenja vezana za ovu temu morate biti prijavljeni.

Registracija

Uloguj se

Registruj se