Ogrebala macka (2225 pregleda)

27.12.2013 10:00 | Anonimni korisnik
Juce me je u igri ogrebala macka. Inace macka zivi u okolini nase zgrade i jako je umiljata, tako je to bila cista slucajnost. Pored ciscenja rane alkoholom i stavljanja bivacina ima li potrebe da se obratim lekaru i da li je moguca pojava zaraze od besnila?

20.01.2014 10:39 |

Anonimni korisnik

Od domacih zivotinja besnilo najvise prenose psi i macke. Besna macka menja cud, razdrazljiva je i grebe. Njen ujed je uvek sumnjiv na besnilo, jer ona izuzetno retko ujeda iz cista mira. Posto je to poznata macka iz komsiluka, pitajte vlasnika da li je vakcinisana protiv besnila. Ako nije postoji odredjen rizik od besnila, te je pametno da se javite lekaru.

20.01.2014 10:41 |

Jelena

Ma ne verujem da nesto moze da vam bude od male ogrebotinice sto vam je maca nanela ( ne preterujmo ) ako ste ranu dezinfikovali nema potrebe da se obracate lekaru, imam 2 mace u kuci jos nisu vakcinisane, imam dosta ogrebotina od njih (kada se igramo obicno :D ) i nista mi se do sada nije desilo, ceo zivot od muve pravimo SLONA!!!

18.02.2014 16:34 |

Anonimni korisnik

Bolest (groznica) mačjeg ogreba bakterijska je infekcija koja najčešće izaziva glavobolju, temperaturu, oticanje limfnih čvorova… Obično je posledica ogreba, lizanja ili ugriza mačke – više od 90% obolelih ljudi imalo je nekakav kontakt s mačkama, najčešće s mačićima. To vam se bas moze desiti u koliko ste neki baksuz.Zato sto to nisu ceste pojave.

18.02.2014 16:35 |

Anonimni korisnik

Ako si "baksuz" onda ce ti se desiti nesto i bices 1 u 1000000 slucajeva.

* Ukoliko želite da primate obaveštenja vezana za ovu temu morate biti prijavljeni.

Registracija

Uloguj se

Registruj se