Kako da poboljsam imuni sistem (779 pregleda)

23.12.2013 11:24 | Anonimni korisnik
Postovani porodila sam se pre dva meseca i od tada nikako nisam dobro. Dojim bebu, imala sam dva puta mastitis (prvo na desnoj dojci pa na levoj dojci) i oba puta sam primala penicilin injekcije, a dva puta me nalazio virus i pre neki dan me opet napao virus imala sam temperaturu 39.9 i povracala sam a dojka mi je bila crvena ali se sad smirila, samo sto me sinusi jos uvek bole (isla sam kod doktora kaze to je virus i proci ce nista konkretno). Interesuje me zbog cega mi se to desava (inace mi je to drugo dete sa prvim detetom nisam imala takvih problema dojila sam ga 16 meseci, kako da poboljsam imuni sistem da me ne napadaju virusi jer bih bas volela da nastavim da dojim bebu ali mi temperatura mnogo iscrpi organizam?
Hvala unapred na odgovoru!

23.12.2013 11:21 |

Jelena

Sada ste sa dva deteta pod vecim opterecenjem nego posle prvog porodjaja. To utice na imunitet. Da bi ga ojacali potrebno je da vam neko pomogne oko dece i kucnih poslova tako da mozete da se odmorite i svakodnevno izadjete u setnju bez dece. To je neophodno - nije sebicno sa vase strane. kada beba spava tokom dana i vi se odmorite uz knjigu ili legnite i slusajte omiljenu muziku ili spavajte ako imate potrebu za snom. Treba da znate da gledanje televizije nije odmor koji utice na jacanje imuniteta. Za jacanje imuniteta posebno je vazna ishrana. Koristite sto vise voca, povrca, zatim beli luk, jogurt, masne morske ribe, kao sto su tunj, skusa, sardina i losos, riblje ulje. Izbegavajte sve ono sto slabi imunitet. To su stres, previse masna i slatka hrana.

* Ukoliko želite da primate obaveštenja vezana za ovu temu morate biti prijavljeni.

Registracija

Uloguj se

Registruj se