Kako da lečim glavobolju praćenu mučninom? (646 pregleda)

04.12.2013 09:12 | Anonimni korisnik
Pre nedelju dana se desila ta prva drugačija od svih prethodnih glavobolja koje čovek oseti često u životu. Bila sam na poslu u trećoj smeni i glava je odjednom počela nesnosno da me boli, oči, slepoočnice, "mali mozak", zglob vilice... Bol se pojačavao sve više u kratkom vremenskom periodu i zatim sam počela osećati i mučninu, kiselinu u želudcu i sl. Popila sam brufen koji je jako malo ublažio bol. Sutradan sam posetila lekara opšte medicine, koji je reagovao veoma nezainteresovano, neprijatno i sa stavom "svakoga danas boli glava, šta sad". Te glavobolje su se nastavile skoro svaki dan, danas je bol počeo oko 10 sati i do 11:30 više nisam mogla da izdržim sve te osećaje, mucninu, stezanje u glavi, najviše sa leve strane, levo oko, leva slepoočnica, smetala mi je svetlost uzasno, kao i glasovi, tv, šuškanje. Svaki šum osećam kao veliku buku. Popila sam panadol extra, a nakon što nije ublažio bol, uzela sam i bensedin. Imam 22 godine, zdravo se hranim i bavim se sportom, jer mi najviše pomaže da se rasteretim svakodnevnih obaveza, stresa i napora. Možete li mi reći o kakvoj se glavobolji radi, da li je opasno i da mi date neki savet?

04.12.2013 09:14 |

Jelena

Ako bi smo izolovani posmatrali samo karakteristike glavobolje onda bi se moglo govoriti o postojanju migrenskog napada. Međutim, s obzirom da se radi o glavobolji koja je promenila karakteristike, potreban je detaljniji neurološki pregled radi procene potrebe za daljom dijagnostikom, kao i saveta vezanog za korišćenje adekvatne terapije. Lekovi koje pominjete obično nisu dovoljno efikasni kod jakih napada migrene.

* Ukoliko želite da primate obaveštenja vezana za ovu temu morate biti prijavljeni.

Registracija

Uloguj se

Registruj se