Glavobolja (806 pregleda)

12.05.2014 09:07 | Anonimni korisnik
Postovani,
Vec duze vreme imam nesnosne glavobolje tj. bol krvnih sudova pored ociju. Osecam jako pulsiranje, smeta mi svetlost i oticu mi kapci, obicno jedan vise od drugog. Bila sam kod oftamologa, orl-a i vaskularnog hirurga. Dobila sam samo lekove protiv bolova i b vitamin, ali i dalje mi nije postavljena dijagnoza. Moram da napomenem da inace bolujem od kicme (naprsnuce prsljena), gde kao terapiju imam prepisan trodon. Dakle, i pored trodona ja i dalje ne uspevam da ublazim glavobolju, od koje gubim apetit i nisam u stanju da ustanem iz kreveta. Da li mozete da me uputite kod kog lekara da se javim? Imam jako slicne,
ako ne i identicne simptome kao takozvana "Cluster glavobolja". koju sam nasla na dole prilozenoj internet stranici. Unapred Hvala!

http://www.nytimes.com/health/guides/disease/cluster-headaches/print.html

11.05.2014 20:08 |

Doktor Ivana Ostojić

Postovana,
Indikovan je pregled od strane neurologa. Lekar ce anamnesticki, dodatnom dijagnostikom klasifikovati glavobolju i adekvatnom terapijom leciti. Neurolog ce Vas adekvatno posavetovati kako i na koji nacin preuprediti i izbeci teze oblike bola. Specijalisticka grana koja se bavi glavoboljom je neurologija.

* Ukoliko želite da primate obaveštenja vezana za ovu temu morate biti prijavljeni.

Registracija

Uloguj se

Registruj se