Da li je moguće da izostane menstruacija zbog dojenja? (734 pregleda)

05.12.2013 13:10 | Anonimni korisnik
Imam 24 godine. Imala sam dva porođaja vaginalnim putem. Beba i dalje sisa. Otprilike ima tri, četiri podoja preko dana i dva, tri noćna. Menstuaciju je trebalo da dobijem 16.11. ali je izostala i još uvek je nemam. Bila sam kod ginekologa i rađen mi je bris sekreta. Rezultat je 6-5 grupa. Dobila sam Orvazil vaginalete. Koristimo zaštitu svaki put i radila sam dva testa na trudnoću i oba su negativna. Za tri meseca sam skinula 10 kg i poslednjih mesec dana mi je bio veoma stresan period. Ginekolog mi je rekao i da mi je materica mnogo zavaljena. Inače, menstruacije su mi na 28 dana i uvek su bile redovne. BHCG nisam radila jer ni sa prvim ni drugim detetom nije pokazivao trudnoću, a test iz apoteke jeste. Recite mi šta je uzrok izostanka menstruacije i šta znači ova grupa sekreta?

05.12.2013 13:11 |

Zvoncica

Ciklus može da izostaje ukolijko dojite. Uradite ginekološki ultrazvuk i beta HCG iz krvi. VI grupa vaginalnog sekreta je kandida , a V grupa je infekcija izazvana trihomonasom vaginalis . Ukoliko je u pitanja V grupa sekreta potrebna je dodatna terapija u vidu tableta za vas i partnera.

* Ukoliko želite da primate obaveštenja vezana za ovu temu morate biti prijavljeni.

Registracija

Uloguj se

Registruj se