Bol u ledjima koji se siri u donji deo stomaka (8197 pregleda)

25.08.2014 17:30 | Anonimni korisnik
Postovani,vec odavno imam bolove u LS delu kicme i u nivou THL prelaza,sve na levoj strani.Bol je poceo da se siri u donji levi deo stomaka.Kada stojim u mestu pocne da me boli i deo oko kicme i siri se oko levog dela stomaka,a vremenom imam osecaj kao da mi trne i da pece.Radila sam MR oba ta dela kicme i sve je u redu.EMNG donjih ekstremiteta pokazuje da je neki nerv upitanju ali snimci MR pokazuju da je sve u redu.Radila sam i urin i sve je u redu i sla sam na UZ celig abdomena i sa ginekoloske strane je sve uredu.Ako mozete odgovorite mi,jer stvarno ne znam sta je u pitanju a imam svakodnevne bolove.Uradila sam i RTG oba kuka i karlice i sve je uredu.Hvala doktorki za savet ali sam to uradila.Uradicu i analizu krvi za HZV.Bolove imam godinama,pre su bili redji sada su svaki dan,pa sam htela da pitam da li je moguce da je mozda u pitanju HZV,posto dugo godina imam bolove,ali su sada bas izrazeni,tj. svakodnevni i sta bih mogla od analiza ili nekih snimanja da uradim.Da li bih mogla neki analgetik da pijem,vec mi nijedan ne pomaze.Unapred hvala

25.08.2014 15:38 |

Doktor Aleksandra Vojinović

Postovana,
Adekvatan odgovor na vase pitanje moze imati lekar koji pregleda pacijenta i ima uvid u dopunsku dijagnostiku. U pitanju niste naveli osnovne stvari, godine, porodjaji ( normalni, carskim rezom..), ginekoloska anamneza ( NPR. spustena materica, nepravilno polozena.... moze praviti problem a da vi navodite da je ginekoloski nalaz b.o. ), ostala istorija bolesti. Bolove koje imate po meni ne mogu biti povezani sa HZV infekcijom, pogotovu ne ako su tako lokalizovani i toliko dugo perzistiraju. Mozete uraditi ali ne vidim svrhu, ako ste nekada bili izlozeni moze pokazati poz. rezultat a isto nije povezano sa navednim problemom. Vama je uradjena kompletna dijagnostika osim kolonoskopije ( pregled gastroenterologa ). Ne savetujem kupiranje bola bez konsultacije sa lekarom koji Vas prati. Pregled fizijatra i fizikalna th.

25.08.2014 17:12 |

Anonimni korisnik

Postovani,imam 33. godine.Vec odavno imam bolove u LS delu kicme i u nivou THL prelaza,sve na levoj strani.Bol je poceo u prvoj trudnoci,pre 6 godina,to je bio slab bol,povremeni bol,javljao se svremena na vreme.Prvo dete sam rodila na carski rez zbog visokog pritiska.Zatim sam ostala trudna sa drugim detetom 2009. godine.Trudnoca je prosla jako tesko,zbog placente previje sam prokrvarila u 36 nedelji i uradjen mi je carski rez,ali su nastale komplikacije,posteljica je usla u matericu,tako su rekli lekari i odstranjena mi je materica i jajovodi,a jajnici su ostavljeni.I u toku te trudnoce se bol poceo siriti u donji deo stomaka ali to su bili jako retki slabi bolovi.Posle godinu dana bolovi su postajali ucestaliji.Bol je poceo da se siri u donji levi deo stomaka.Kada stojim u mestu pocne da me boli i deo oko kicme i siri se oko levog dela stomaka,a vremenom imam osecaj kao da mi trne i da pece.Radila sam MR oba ta dela kicme i sve je u redu.EMNG donjih ekstremiteta pokazuje da je neki nerv upitanju ali snimci MR pokazuju da je sve u redu.Radila sam sve analize urina i mokracne besike i sve je u redu i isla sam na UZ celig abdomena i sa ginekoloske strane je sada sve uredu,isla sam na preglede redovne,poslednji pre 3 .meseca je bio.sve uredu.Ako mozete odgovorite mi,jer stvarno ne znam sta je u pitanju a imam svakodnevne bolove.Sada su bolovi svakodnevni i sto duze stojim u mestu,mada i sada nekad kada sedim osetim bolove.Unapred hvala

25.08.2014 17:18 |

Doktor Aleksandra Vojinović

Postovani,
Na osnovu ciljanih i dopunskih anamnestickih podataka savetujem kontrolni ginekoloski pregled i laparoskopsku dijagnostiku radi pronalazenja uzroka bola koji navodite.

* Ukoliko želite da primate obaveštenja vezana za ovu temu morate biti prijavljeni.

Registracija

Uloguj se

Registruj se