tumor markeri (1673 pregleda)

04.10.2014 13:51 | biljana selak
Postovanje
moje pitanje je vezano za mog oca koji je pre 4 godine operisao karcinom rektuma i sada ima ugradjenu stomu.Tada nije imao vidljive metastaze.Od tada redovno ide na kontrole i sve je bilo uredu,ali sada na poslednjoj kontroli tumor markeriCA19-9 su mu povecani na 50,ovi drugi koje radi su uredu i svi ostali pregledi su uredu,jedino mu je doktorica opste prakse rekla da ima malo zadebljanje slezine i zamascenje jetre,pa sad da li to povecanje markera mora da znaci ponovnu pojavu tumora ili moze da bude povecano i iz nekog drugog razloga ,molim vas da mi odgovorita,unapred hvala,inace za dve nedelja ide ponovo da uradi analizu ti markera ali do tada nista ne znamo.

07.10.2014 10:43 |

Doktor Aleksandra Vojinović

Postovani,
Savetujem da ponovite navedeni parametar i sacekate misljenje hirurga koji leci i prati pacijenta.

24.11.2014 09:46 |

Anonimni korisnik

moze li neko da mi objasni zasto mi je CEA TUMOR MARKER 9.00,STA TO POKAZUJE ,vec duze vrijeme imam bolove ispod grudne kosti koji su intenzivniji nakon jela i sire se u lopatice

* Ukoliko želite da primate obaveštenja vezana za ovu temu morate biti prijavljeni.

Registracija

Uloguj se

Registruj se