fibroadenom na dojci (1074 pregleda)

14.09.2015 13:32 | Anonimni korisnik
Postovani, pre 10-ak dana mi je dijagnostifikovan fibroadenom na levoj dojci velicine 2,5 cm, imam izmedju 25 i 30 godina, nisam radjala decu a u mojoj porodici niko nikada nije imao slican problem i lekar ginekolog mi je preporucio hirusku intervenciju, sa predhodno obavljenim onkoloskim pregledima. Posto sam se jako uplasila i raspitivala se dosta o istom, naslusala se raznih komentara i od zena koje su to ooperisale pa im se kasnije ponovo pojavilo, pa sve do onih koje to imaju 10-14 godina i zive sa tim sasvim normalno, samo redovno idu na kontrole,zanima me da li smem sada da ostanem trudna, da li ce trudnoca pomoci da se to tkivo smanji ili da prestane da raste? Mogu li da izbegnem hirusku intervenciju i da samo povremeno na svakih 3-6 meseci redovno idem na ultrazvucne preglede, eventualno da koristim neke alternativne metode kao sto su razni melemi kao sto sam cula poput cuvar kuce itd.? Najvise me zanima da li cu imati problema ako sada ostanem u drugom stanju? Hvala unapred i veliki pozdrav

14.10.2015 10:44 |

Anonimni korisnik

Mani se alternativnih metoda, smatram da treba da te pogleda hirurg i da resis to. Nemoj slusati komentare drugih vec radi na tome i resavaj to. Ja sam imala slicno i u eBolnici su mi resili to za cas posla ;) ...

* Ukoliko želite da primate obaveštenja vezana za ovu temu morate biti prijavljeni.

Registracija

Uloguj se

Registruj se