Preaktivan simpaticki nervni sistem.....ima li leka? (9523 pregleda)

09.03.2014 17:44 | Anonimni korisnik
Nedavno sam poceo da imam simptome neobjasnjive velike anksioznosti, bolova u misicima, glavobolje i pritiska u glavi, otezanog disanja........kao da mi je organizam stalno u rezimu "bori se ili bezi". Svaki nadrazaj mi neverovatno pogorsava simptome, cak i promena polozaja tela....tipa, dok sedim jedno vreme kao da se smirim, a kad ustanem, odjednom krecu simptomi.

Nisam ovo imao ranije a pretrazujuci internet, najblize do cega sam dosao jeste preaktivan nervni sistem iliti nervna disautonomija. I zaista simptomi u potpunosti odgovaraju tom stanju. E sad ono sto mene brine je sto sam citao da to vise ne moze vise da se normalizuje, da ce mi celog zivota biti ovako?

Da li ima leka za ovo i sta da pokusam? Ici cu i kod lekara svakako, ali sta da radim da makar, za pocetak, ublazim ove tegobe.

09.03.2014 15:29 |

Anonimni korisnik

I jos da dodam, od kad sam prvi put osetio simptome, pa do sada, osecam non-stop, u manjoj ili vecoj meri da mi je glava mutna i da imam glavobolju.

09.03.2014 19:47 |

Anonimni korisnik

Postovani, naravno da ima leka i da je vase stanje prolaznog karaktera. Najveca greska je konsultacija i preispiitivanje vasih simptoma sa internetom. To vam sigurno nece pomoci u resavanju vec dotatno pogorsati vas problem. Najbitnija stvar je da udjete u srz problema da bi ste ga resili. Savetujem posetu neuropsihijatru. Osim verbalne komunikacije i saveta dobicete i terapiju koja ce vam pomoci u tome. Niste naveli ranije posete lekaru, oboljenja da li ste imali, kao i vase godiste? Srdacno Dr

10.03.2014 17:08 |

Anonimni korisnik

Da li ste ranije odlazili kod lekara i obavljali neka dijagnosticka ispitivanja? Po meni treba da se obavi prvo pregled od strane vaseg lekara sa dodatnom dijagnostikom a tek onda da se posavetujete sa psihijatrom. To sto ste vi trazili po internetu i citali razne gluposti moze samo da odmogne vasem trenutnom problemu.

10.03.2014 17:13 |

Anonimni korisnik

Ja sam imao slican problem isto ne savetujem citanje po internetu.Tamo pise lupanje srca i ja ga osecam, bol u glavi i mene pocela da boli,trnjenje vilice i meni pocelo da trni a ne nabrajam. Ja sam laik za medicinu i normalno je da sta god procitam dozivim duplo. Bio sam na svim ispitivanjima i rekli su mi da sam zdrav,cak sam i glavu snimao. Kad bi me lekari posavetovali da podjem kod neuropsihijatra mrzeo sam ih i rekao da nisam lud. Posle godinu i nesto mucenja odem ja kod pravog lekara i resim sve probleme. Hocu a ti kazem da ima leka i da se sve leci ako ides na pravo mesto. Pozdrav za tebe od Pavla. Ako ti sta treba pisi da te uputim.

21.03.2014 16:07 |

Anonimni korisnik

Hvala na odgovorima.

I dalje imam ovaj problem. Nekad je bolje, nekad gore, ali imam osecaj kao da se nikad ne opustim i kao da ne mogu da se opustim potpuno. Stalno sam nervozan, glava me boli, ne disem normalno........a nisam ni pod kakvim stresom. Bole me misici takodje. Primetio sam inace da to krene od ranog jutra i bude bolje negde tek oko veceri, valjda kad mi se organizam iscrpi.

Inace, zaboravih da spomenem, imam 24 godine i do sad nisam imao nikakva prethodna sistematska oboljenja. Bio sam kod lekara, i imam zakazano kod neuropsihijatra za 8. april.

Ali ne znam sta da radim da ublazim tegobe do tada.

21.03.2014 16:14 |

Anonimni korisnik

Hvala na odgovorima.

I dalje imam ovaj problem. Nekad je bolje, nekad gore, ali imam osecaj kao da se nikad ne opustim i kao da ne mogu da se opustim potpuno. Stalno sam nervozan, glava me boli, ne disem normalno........a nisam ni pod kakvim stresom. Bole me misici takodje. Primetio sam inace da to krene od ranog jutra i bude bolje negde tek oko veceri, valjda kad mi se organizam iscrpi.

Inace, zaboravih da spomenem, imam 24 godine i do sad nisam imao nikakva prethodna sistematska oboljenja. Bio sam kod lekara, i imam zakazano kod neuropsihijatra za 8. april.

Ali ne znam sta da radim da ublazim tegobe do tada.

14.05.2019 20:27 |

Anonimni korisnik

http://healthy-no1.com/gesundheit/viele-diabetes-patienten-ahnen-nichts-von-ihrer-erkrankung/

* Ukoliko želite da primate obaveštenja vezana za ovu temu morate biti prijavljeni.

Registracija

Uloguj se

Registruj se