Posledice razvoda braka... (746 pregleda)

20.11.2013 09:20 | Anonimni korisnik
Zdravo. Imam momka koji ima 23 godine. Njegovi roditelji su se razveli kada je išao u treći razred srerdnje škole. Majka ga je ostavila i okrivila njega za sve što se dešavalo, kao i otac. On je bio u dubokoj depresiji tada i to 3 godine. (Nije izlazio iz sobe, odbijao je da se druži, da izlazi napolje..., zatvorio se u sebe i nikome ništa nije hteo da priča), kada je izašao iz te depresije, uz pomoć psihologa, ostale su mu posledice. Sada kad vidi svoju majku on počne da se trese, strašno se rastuži i takav bude ceo dan. Ne želi da priča sa njom, mada ona pokušava da mu se približi. Živi kod oca i on mu je zabranio da priča sa njom, jer ``ako bude pričao sa njom i kontaktirao je onda neće moći da živi sa njim`` tj. postavio mu je ultimatum da izabere jedno. On je sad već odrastao i svestan je činjenice da on mora da odluči kada će pričati sa majkom ali ga još uvek boli to što je ona uradila i nemože da joj oprosti, i nosi veliki teret što se toga tiče. Ja bih volela da mu pomognem pa Vas molim za neki savet. Hvala unapred.

20.11.2013 09:19 |

Jelena

Vi mu najbolje možete pomoći tako što ćete mu davati podršku u onome što on želi. Potrebno je da sam vidi šta je to što želi, a pretpostavljam da želi ljubav oba roditelja. Problem je u tome što oni nisu u stanju da mu je pruže. Neophodno je da kroz ovu vrlo tešku i poražavajuću životnu situaciju nauči da je sam sebi najveći prijatelj, da ne naseda na nikakve ucene jer ljubav se ne može kupiti. Njegov otac i majka neka rešavaju svoj odnos, ali ne preko njega. Ni vama kao njegovoj devojci nije lako i potrebno je da sebe zaštitite ne ulazeći u njihivu porodičnu situaciju. Vi ste njegova devojka i ako Vam je stalo do njega i vaše veze potrudite se da održite granica uz maksimalno razumevanja i podrške njemu. Ako se njegova depresivn reakcija bude ponavljala bilo bi dobro posavetovati ga da ide na psihoterapiju.

* Ukoliko želite da primate obaveštenja vezana za ovu temu morate biti prijavljeni.

Registracija

Uloguj se

Registruj se