Kako da živimo u miru u braku? (482 pregleda)

25.11.2013 14:32 | Anonimni korisnik
U svežem sam braku i imam malu bebu. Glavni problem našeg braka su naše porodice. Njegovi ga koriste materijalno, nametljivi su i tome nema kraja. Moji pak opet na svoju ruku, svatko od roditelja živi svoj život. Majka smatra da ima sad pravo da uživa u životu, a ima dete od 16 gogina. Slažem se, ima pravo, ali ja ne mogu čuvati to dete, a kriti to od drugog roditelja, ja sam samo sestra. Ne smeta mi, ali razumem da je otputovala mesec dana i to je u redu. Ali, dosta mi je tog ali. Nikako se rešiti vlastitih obitelji i živeti u miru.

25.11.2013 14:34 |

Jelena

Ne bih znala šta da odgovorim na vaše inače nedefinisano pitanje. Koliko razumem želite se osloboditi uticaja i mešanja i muževljeve i vaše porodice na vaš brak. Nisam takođe razumela da li vi čuvate svog brata ili polubrata dok se vaša majka odmara, a pri tom imate svoju bebu i tek ste ušli u brak. Nekakao mi se čini da je bilo bolje da ste o svemu se dogovorili sa svojim suprugom pre nego ste stupili u brak odnosno definisali neke stvari oko međusobnog odnosa kao i upliva njegovih i vaših roditelja. Verovatno ni vi ni on niste dovoljno sazreli za bračnu zajednicu ili ste još uvek materijalno zavisni od njih pa to morete trpeti. Ipak, dugoročno to se nikakao ne isplati i bilo bi zato dobro da što pre postavite svoje granice i prema njegovim i prema svojim roditeljima, da razgovarate sa svojim mužem šta je to što ne želite u svom braku jer, priznaćete, to zajednica pre svega vas i njega.

* Ukoliko želite da primate obaveštenja vezana za ovu temu morate biti prijavljeni.

Registracija

Uloguj se

Registruj se