Kako da saopštim roditeljima da je moj budući muž imao prethodni brak? (684 pregleda)

05.12.2013 16:53 | Anonimni korisnik
Imam problem. Pred udajom sam za čoveka koga sam mislila da poznajem. Nismo imali nikakvih problema, do pre neki dan, kada mi je rekao da je imao brak sa ženom koji je trajao pet meseci. Od razvoda je prošlo 8 godina. Razvedeni su zbog njene prevare. Moj problem je kako reći mojima. Meni to ne smeta, jer sam uz njega mažena i pažena, ali je problem kako reći roditeljima da je on to prećutao. Ja sam saznala pri podnošenju dokumenata za venčanje, jer je pisalo na izvodu. Prolazim kroz pakao, jer i ja time lažem svoju porodicu. Molim vas za savet.

05.12.2013 16:54 |

Jelena

Najvažnije je da to novo saznanje da je vaš partner, sa kojim ste pred udajom, imao prethodni brak nije problem za vas lično i da vama to ne smeta. Što se tiče vašeg odnosa prema vašim roditeljima i straha koji osećate da im saopštite ovu novu činjenicu očigledno je da niste razvili potpunu psihološku nezavisnost u odnosu na njih, što je donekle odraz vaše nezrelosti. Po meni, pre bi trebalo da se zapitate kako to da vam on to nije rekao ranije, zašto je prećutao, čime je bio sprečen, da li bi vam ikada rekao za taj bivši brak da niste slučajno sami videli na izvodu. Bitno je da pre nego zasnujete sa njim bračnu zajednicu razgovarate o svemu otvoreno i iskreno, da razumete svog partnera i njegove motive zašto je tako postupio prema vama, da ga što bolje upoznate kao i on vas. I sami kažete da ste mislili da ga poznajate, a nije baš sasvim ispalo tako! To ne znači da svako od vas ne treba da neke stvari koje su deo njegove intime možda zadrži za sebe ako to želi, ali bitne činjenice koje mogu uticati na vaš zajednički život svakako da nije dobro skrivati. Moj predlog je da i pored straha koji osećate u odnosu na reakciju svojih roditelja i njihovog prihvatanja odnosno neprihvatanja vašeg partnera zbog novootkrivene činjenice o njegovom životu, ipak im to saopštite hrabro jer ćete tako naučiti da se suočavate sa mogućim i suprotnim mišljenjima u odnosu na vaše. Isto tako, naučićete da pred njima zastupate sebe i svoj izbor partnera bez obzira na to šta oni ili drugi kažu. Samo je isto tako važno da sa sobom budete iskreni, da uvidite koji su motivi vašeg ulaženja u brak sa njim i da osim toga što ste maženi i paženi ima i dubljih razloga da sa njim osnujete bračnu zajednicu.

* Ukoliko želite da primate obaveštenja vezana za ovu temu morate biti prijavljeni.

Registracija

Uloguj se

Registruj se