Brak, da ili ne?! (1099 pregleda)

25.11.2013 09:22 | Anonimni korisnik
U braku sam godinu i po dana, živimo zajedno 4 i po, a 8 godina smo zajedno. On je jedan jako osećajan, dobar, plemenit momak, ali izuzetno vezan za svoju porodicu. U vezi je sve bilo savršeno. Kada smo počeli dan živimo zajedno sami, stvari su krenule da se menjaju... Potpuno se promenio, počeo da se udaljava, problemi porodice su bili stalno prisutni, posao, što je dovelo do toga da sex imamo 1-2 puta mesečno, a nekad i preskočimo. Ljubavi ima, ali bih pre rekla da me voli kao sestru nego kao ženu. Pažnje, u smislu da me dočeka, sačeka, isprati toga itekako ima...Ali poljubaca, maženja, seksa retko. Pokušavala sam sa razgovorima, ali odgovor je bio da umišljam, da sam ja nimfomanka, da me voli... Pokušala sam da ja budem inicijator, ali sam i ja izgubila volju za svim tim. Sex imamo samo kada on hoće, a iskreno, meni se želja potpuno izgubila... Naše probleme, ne želi ni da sasluša, ali zbog problema svojih roditelja ne može ni da spava. Počela sam da pijem bromazepam svako veče, jer jedva čekam da što pre da zaspim. Ali, najveći problem je što pričamo o deci. Već 6 meseci "pokušavamo-po njegovom"(1-2 mesečno), i on kaže vidiš da neće. Moje analize su ok, a on njegove izbegava da uradi. Koji je vaš predlog? Da li ima smisla da se borim za ovaj brak?

25.11.2013 09:22 |

Jelena

Iz svegaa što ste napisali i izneli o svom braku i vezi rekla bih da vaš muž ima neke ozbiljnije probleme kako sa svojom porodicom, tako i sa poslom zbog kojih gubi samopouzdanje, zbog kojih se pojačava stres i samim tim moguće je da se smanjuje i njegova seksualna želja. To verovatno nema veze sa vam lično, ali vas pogađa jer nezadovoljene biološke potrebe kod svakog normalnog čoveka stvaraju pre ili kasnije frustraciju. Pošto ste vi ti koji piostavljate pitanje, a ne on, potrebno je da vidite šta vi zaista želite od svog braka i veze uošte. Bilo bi dobro da ga posavetujete da ako ima problem ode da se posavetuje kod nekog stručnjaka, ali da mu jasno iskažete svoje potrebe i želje, naravno na jedan nežan i ljudski način jer bi suprotno bilo kontraproduktivno. Šta je to što se promenilo između vas dvoje ulaskom u brak? Nije neobično i veoma je često da se ljudi koji su dugoj vezi bez obaveza sasvim se drugačije ponašaju kada stupe u bračnu zajednicu i na taj način preuzimaju neke obaveze i prema drugome. Koliko je on, a i vi, spreman za tako nešto, da li ste zrelo ušli u brak, kao i na koji način se njegovi roditelji sada javljaju kao problem za njega? On očigledno, kao i većina muškaraca, potiskuje emocije pa čak i negira da ima problem jer se oseća krivim što nije u redu. Nema ničije krivice, stvari se dešavaju, vi to zajedno možete rešiti na najboji mogući način ukoliko između vas i dalje postoji međusobna ljubav, privlačnost i poštovanje. Nije rešenje u pijenju lekova za smirenje, oni samo trenutačno mogu smanjiti količinu napetosti, ali ne i trajno pomoći, naprotiv!

* Ukoliko želite da primate obaveštenja vezana za ovu temu morate biti prijavljeni.

Registracija

Uloguj se

Registruj se