Virusi (29506 pregleda)

01.04.2014 23:08 | Anonimni korisnik
Postovanje,
zbog uvecane zlezde iza uha, doktor mi je preporucio da uradim analizu na viruse, molila bih vas za savet u vezi razultata:

Adeno IgG 3.28
Adeno IgM

01.04.2014 15:37 |

Doktor Aleksandra Vojinović

Postovani,
Pozitivan nalaz IgM antitela u serumu pokazuje da postoji sveza infekcija a IgG antitela ukazuju na staru infekciju. Osim navedene limfadenopatije da li su prisutne i neke druge tegobe? Savetujem bris usne duplje na bakterije i gljivice. Uvecani limfni cvorici na vratu su normalan nalaz ako im promer ne prelazi 1cm.

01.04.2014 21:32 |

Anonimni korisnik

(tak sam sada videla da sam vam poslala samo deo poruke)

Postovanje,
zbog uvecane zlezde iza uha, doktor mi je preporucio da uradim analizu na viruse, molila bih vas za savet u vezi razultata:

Adeno IgG 3.28
Adeno IgM <0.8
Epstein-Barr IgG 5.69
Epstein-Barr IgM <0.8
Coxackie B IgM 19 IU/ml
Coxackie B IgM <10 IU/ml

nemam drugih tegoga, osecam se dobro...jedino sto vec par mececi imam tu zlezdu

01.04.2014 23:18 |

Doktor Aleksandra Vojinović

Postovana,
Ako su IgG i IgM antitela ispod referentnih vrednosti, nema infekcije. Ako su prisutna samo IgM antitela ili IgM sa IgG znaci da je u pitanju skorasnja infekcija. Zatim ako su prisutna samo IgG verovatno je infekcija bila ranije. Uporedite rezultate sa referentnim vrednostima i doci ce te do zakljucka. Npr.
Adeno IgG je 3,28 a IgM <0.8 (referentne vrednosti <0.8 negativan 0.8-1.1 granican i >1.1 pozitivan) - govori u prilog ranije prelezanoj infekciji, Znaci u proslosti.
Coxackie B IgG je 19 IU/ml (referentne vrednosti <80 negativan 80-100 granican i >100 pozitivan).
Coxackie B IgM je 10 IU/ml (referentne vrednosti <30 negativan 30-50 granican i >50 pozitivan) - negativni na Coxackie B virusom.
Epstein-Barr IgG 5.69 IU/ml ( dozvoljeno je < 20)
Epstein-Barr IgM <0.8 IU/ml ( dozvoljeno je < 20) - negativni na Epstein-Barr. Proverite referentne vrednosti na nalazu i uporedite sa dobijenim vrednostima.
Savetujem da posetite specijalistu ORL - je, uradite briseve usne duplje i kontronu lab.

11.01.2017 19:07 |

Anonimni korisnik

Zdravo,

Dijagnostikovana mi je infektivna mononukleoza. Serološki nalazi pokazuju sledeće: IGM pozitivan a IgG 1/80. Pre pojave prvih simptoma imala sam osip u vidu sitnih crevnih cvorica po telu koji je nestao nakon dve tri nedelje, onda pred samu akutnu fazu bolesti imala sam jaku glavobolju i bolove u grlu, zbog pojave gnojne angine primala sam sedam inekcija penicilina i ona se povukla. Uvećane su mi bile limfne žlezde i slezina a transaminaze povećane. Osećala sam se u akutnoj fazi veoma slabo i iscrpljeno. Sad je bolje. Ono što mene zanima jeste da li je moguće da je dijagnostikovana infektivna mononukleoza a da je u pitanju HIV virusna infekcija jer sam pre tri meseca imala rizičan kontakt? Po forumima sam nalazila da se to često meša tj. da se simptomi HIV u početnoj fazi inficiranja pripisuju drugim virusnim infekcijama kao što je infektivna mononukleoza i da se pri testiranju na EBV razmaz krvi može da liči na prisustvo antitela EBV virusa a da to nije to. Strahujem da je u pitanju HIV infekcija i da je to početni stadijum zamaskiran infektivnom mononukleozom. Znam da je najsigurnije uraditi test na HIV ali zanima me kolika je verovatnoća da su moje sumnje opravdane? Unapred hvala.

20.09.2017 14:56 |

Anonimni korisnik

Pozdrav!
Radio sam rezultate za koksaki virus,pa me interesuje ovo ako mi mozete objasniti..
Pise mi Coksaci IgM 0.29 COI 0.00 0.90
Coksaci IgG 0.13 COI 0.00 0.90
Ovo 0.29 i 0.13 su vrednosti..
Pa me interesuje jeli u ovom slucaju koksaki virus pozitivan,molim da mi odgovorite..

26.09.2017 00:14 |

Anonimni korisnik

ELISA EBV IgM 1.5
ELISA EBV IgG 4.3
Da li je to normalno?

25.08.2018 13:50 |

Anonimni korisnik

Postovani, u 7 nedelji sam trudnoce, u pitanju je druga trudnoca. kao jednu od analiza dobila sam da idradim tourch test, rezultati su ELISA (Virion) toxoplasma gondii IgM granicna vrednost, ELISA (Virion) toxoplasma gondii IgG negativan, i ponoviti nalaza za 10 dana.
Da li mi mozete reci o cemu se radi i koliko je ovo opasno za trudnocu, Hvala unapred

25.10.2018 11:33 |

Anonimni korisnik

Postovani, kod devojcice od 6 godina rađen je test na EBV rezultati su sledeci
Eston Barr IgM At- Elisa test 22,3 ( negativno 25)
Eston Barr IgG At-Elisa Test

13.03.2019 15:22 |

Anonimni korisnik

Meni je toxoplasma 500

* Ukoliko želite da primate obaveštenja vezana za ovu temu morate biti prijavljeni.

Registracija

Uloguj se

Registruj se