pomoć (3400 pregleda)

16.11.2017 11:47 | Anonimni korisnik
Poštovani, u julu mesecu ove godine tuširala sam se veoma toplom vodom i kako lekari kažu doživela tahikardiju od naglog pada pritiska. uvukao mi se tad strah u kosti, pa krenem od kardiologa do kardiologa. Jedan mi da bisoprolol 2,5 mg dok ne rešim svoju nervozu. Taj lek mi jako spuštao pritisak, a puls ujutru je bio jako brz. Po savetu lekara opšte prakse, prešla sam na propranolol. MInimalne doze sam uzimala, ali pritisak i dalje niži sistolni. Eho srca -normalni nalazi za starosnu dob. Holter ekg neprikladna sinusna tahikardija pri bilo kakavoj fizičkoj aktivnosti kao okidaču. Lekar tvrdi da mi beta blokatori ne pomažu jer me uvlače u hipotenziju pa mi prepisuje koraksan, od njega ni posle četiri pet dana nije bilo bolje. Ja to sve kažem lekaru, a on meni da nastavim koraksan, potpuno izbacim propranolol i eventualno koristim xanaks za anksioznost. Imam 32, 9 godina. Jutros sam uzela četvrtinu propranolola i za pola sata vremena je sredila puls, da li da uzimam tu četvrtinu ili taj koraksan, samo ne znam koliko koraksanu treba da deluje. Unapred zahvalna.

* Ukoliko želite da primate obaveštenja vezana za ovu temu morate biti prijavljeni.

Registracija

Uloguj se

Registruj se