nalaz holtera ekg (2898 pregleda)

14.04.2018 16:05 | Anonimni korisnik
Dobar dan,imam 46 godina i pre neki dan mi je uradjen holter ekg-a 24 h.Inace imam zeludacnu kilu.Rezultati holtera su -Total Beats 99646,Heart Rates min 52 max 114 avg 69.Registrovano je 3 pauze u srcanom radu oko 6 ujutru koje odgovaraju av bloku 2 stepena Mobitz 2 .Najduza pauza je bila 2,6 sekundi.Registrovano je 11 sves.Nije registrovana znacajna denivelacija ST segmenta niti je bilo poremecaja u SA sprovodjenju.Lekar koji mi je citao nalaz kaze da moje tegobe nisu od srca i da su najverovatnije od kile ili kicme.Mene malo plasi ove pauze u srcanom radu.Da li su one opasne?Inace od tegoba imam svakodnevnu bol u grudima sa leve strane,bol u levoj ruci i levoj plecki.od lekova uzimam concor cor 1,25 ujutru i Prexanor 5/5 jednu tabletu po podne.gastroperidon 3 puta dnevno za zeludac.Intersuje me vase misljenje da li imam razloga za brigu zbog ovih srcanih pauza?Puno hvala .zaboravih da concor cor i prexanor uzimam zbog pritiska koji je uglavnom dobar.

* Ukoliko želite da primate obaveštenja vezana za ovu temu morate biti prijavljeni.

Registracija

Uloguj se

Registruj se