Moj tata ima blok leve grane srca već 18 godina (5162 pregleda)

03.02.2014 19:25 | Anonimni korisnik
Moj tata ima blok leve grane srca već 18 godina. Normalno živi s tim. Ima 57 godina, a pored bloka ima i povećan krvni pritisak (max donji iznosi 100) . Uzimao je lekove za snižavanje, međutim i pored dve vrste lekova pritisak je i dalje povišen. Dobio je od kardiologa uput da uradi analize očnog dna, da izvadi krv i uradi test opterećenja. Ja sam jako zabrinuta i zanima me da li je ovo opasno? Da li ovo može da ostavi nekakve posledice?

04.02.2014 09:27 |

Zvoncica

Predloženi pregledi služe da se utvrdi da li postoje promene na organima koji su mete u hipertenziji: očima, srcu i krvnim sudovima. Blok leve grane vaš otac ne može da oseti i on ne utiče bitno na njegovo srce. Pritisak se mora dovesti na vrednosti ispod 140/90mmhg.

04.05.2016 19:44 |

Anonimni korisnik

Imam.44 godine i nedavno su mi rekli da imam blok leve grane i povisen pritisak .imao sam preskakanja ali ali su se smanjila od uzimanja leka koji sam dobio nebilet .koliko je ooasan blok leve grane?

05.05.2016 01:02 |

Anonimni korisnik

Povedite racuna o pritisku i ishrani, blok leve strane je ucestala pojava i moze da se drzi pod kontrolom zdravim nacinom zivota i terapijom prepisanom od strane kardiologa. Kao i redovne kontrole kod kardiologa.

13.09.2019 01:47 |

Anonimni korisnik

Postovanje. Otkrili su blok leve grane mojoj cerki od 11 godina. Ultrazvuk srca je bio odlican ali ekg pokazao taj blok. Ona nema nekakve tegobe. Koliko je to opasno,jako smo zabrinuti. Hvala unapred

* Ukoliko želite da primate obaveštenja vezana za ovu temu morate biti prijavljeni.

Registracija

Uloguj se

Registruj se