Grip i visoka temperatura i panicni napad (1632 pregleda)

11.01.2015 15:32 | Anonimni korisnik
Gledao sam na TV-u da se tokom gripe i visoke temperture ni u kom slucaju ne smije trenirati ili trcati, prilikom toga dolazi do povecanja temperature i do nepravilnog rada srca.
Interesuje me da li ovo vazi i za panicni napad tokom gripe ili povisene temperature,jer su manifestacije slicne,srce takodje jako brzo udara,tijelo se znoji,misici se grce i podrhtavaju. Dakle da li je napad paike tokom temperature isto tako opasan i nepozeljan kao i trcanje,i ako jeste sta uraditi da se osoba zastiti. Hvala unparijed.

11.01.2015 20:59 |

Anonimni korisnik

Kao prvo trebas da znas da se ne jede sve sto leti, sto znaci da nije sve ono kako kazu na TV-u tacno. Opusti se i ne razmisljaj o tim glupostima pogotovo ne o panicnim napadima. Od panicnih napada niko nije pao sa nogu pa neces ni ti. Iako se pojave ne dozvoli da te remete, brzo ce proci.

Ako imas temperaturu, lezi, pij cajeve, odmaraj dok ne prodje. Idi kod lekara vidi sta je uzrok temperature da se lakse izlecis i to je to. Naravno da ne treba trcati sa temperaturom vec treba mirovati. A srce ubrzano lupa jer se uplasis :) ...

12.01.2015 09:49 |

Anonimni korisnik

Iskusan sam ja sto se tice tih panicnih napada, nekad sam imao tih problema, danas, 5 godina kanije, sviproblemo gotovo da su nestali. Ovo pitam da mi neko sa strucne strane konkretno odgovori, ako je to iole opasno da nadjem nacina da to sprijecim (npr vakcinisanje protiv gripe) jer zasto bih se zezao sa tim stvarima, a ako nije opasno, onda da se opustim i ne razmisljam. Gripa k'o gripa ce proci :D

12.01.2015 11:15 |

Anonimni korisnik

Opusti se i ne razmisljaj ;) ...

12.01.2015 11:54 |

Anonimni korisnik

Ipak bih uz duzno postovanje i zahvalnost na vasem odgovoru,sacekao nekog strucnog (posto kod vas pise anonimni koisnik kao i kod mene) ukoliko doktori uopste odgovaraju ovdje na forumu?

17.01.2015 10:48 |

Anonimni korisnik

Skoro 7 dana proslo jos se niko od doktora ne javlja :(

17.01.2015 12:18 |

Anonimni korisnik

Doktorima postavis pitanje putem inboxa pa ti odgovore :) Nisu doktori zaduzeni da pisu po javnom forumu to je samo njihova dobra volja. Forum je jedno a ako zelis strucno misljenje to je drugo.

21.01.2015 23:33 |

Anonimni korisnik

Aha, hvala, ja sam mislio da i ovdje odgovaraju.
Ali obracanje doktoru se placa, ili i to grijesim?

22.01.2015 09:35 |

Anonimni korisnik

Da placa se oko 300-500 dinara zavisi koji specijalista, i za te novce dobijete konsultaciju u kojoj mozete svasta nesto da pitate lekara i dobijete strucnu pomoc.

* Ukoliko želite da primate obaveštenja vezana za ovu temu morate biti prijavljeni.

Registracija

Uloguj se

Registruj se