bol u prsima (1025 pregleda)

29.04.2014 00:12 | Anonimni korisnik
MOJE POSTOVANJE.VEC NEKIH 2 GODINE IMAM BOLOVE U PRSIMA VECINOM NA LJEVOJ STRANI I NEKAD NA GORNJOJ DESNOJ STRANI.BOL TRAJE OD PAR SEKUNDI MAKSIMALNO MINUTU.RAMENA ME CESTO BOLE KAO I U GORNJEM LJEVOM DJELU LEDZA.RADIO SAM EKG 4-5 PUTA I SVI SU BILI UREDU OSIM DA SU MI REKLI DA IMAM BLOK DESNE GRANE.IMAM 22 GODINU 67 KG.PUSIM DO 10 CIGARETA DNEVNO ALKOHOL NIKAKO.MOLIO BIH VAS AKO BI STE MI DALI SVOJE MISLJENJE.INACE RADIM 8 SATI OD KOJIH 5 SJEDIM.SLABO SE KRECEM.KRVNA SLIKA UREDU KRALJEZNICA UREDU.PRITISAK 120/80.OTKUCAJI SRCA OD 70 DO 90.I CESTO OSJECAM DA MI SRCE UBRZANO RADI PA SE BRZO UMIRI.BOL DODZE ODJEDNOM BEZ OBZIRA NA NEKO OPTERECENJE.NIKO U PORODICI NIJE BOLOVO OD SRCA.I BOLOVI SE JAVLJAJU U HLADNOM PROSTORU ILI KAD JE ZIMA NA TOPLOTU PRODZU BOLOVI I KAD POPIJEM TABLETU PROTIV BOLOVA.UNAPRJED VAM HVALA I MOLIM ZA VAS SAVJET I U VEZI OVOG BLOKA DESNE GRANE DA LI JE TO OPASNO PO MOJE ZDRAVLJE I ZIVOT.HVALA

03.09.2014 14:19 |

Doktor Aleksandra Vojinović

Postovani,
Blok desne grane je dosta cesta urodjena mana, ne pravi nikakve probleme i nije opasna. Desava se da ljudi za istu saznaju u kasnijim godinama zivota. Obicno lekari istu dijagnostikuju rutinskim EKG pregledom. Sa istom se ne treba opterecivati. Sasvim je normalno da srce usporava i ubrzava. Srce nije sat da kuca u istom ritmu, bitno je da ne traje dugo i da nije cesto. Pritisak i puls su u granicama normalnih vrednosti. Bol koji osecate je najcesce misicnog porekla, s` obzirom na nefizioloski polozaj tela vecim delom dana, vasa muskulatura trpi opterecenje. U vasim godinama fizicka aktivnost je neophodna.
Pre svakog zapocinjanja bilo koje fizike aktivnosti obicno savetujem da osoba uradi test opterecenja. To bi po meni trebala da bude standardna dijagnosticka procedura kojom se dokazuje sposobnost srcanog misica na napor i putokaz kojim sportom je pozeljno da se bavite. Misljenje o mogucim sportovima i uputstva dobijate od kardiologa. Nakon toga zapocnite sa treninzima koji ce osim pozitivnog dejstva na bol, kondiciono ojacati Vas organizam.

* Ukoliko želite da primate obaveštenja vezana za ovu temu morate biti prijavljeni.

Registracija

Uloguj se

Registruj se