Trudnoca (1019 pregleda)

08.07.2014 23:25 | Anonimni korisnik
Postovana,
Imala sam nezasticen odnos u periodu izmedju 20-24-og maja.
Uradila sam test za potvrdjivanje trudnoce nakon 10 dana,
ali bio je negativan.
7-og juna sam imala redovnu menstruaciju, ali mi kasni druga menstruacija,
koja je trebala da bude 5-og jula.
Da li imam razloga za brigu, kolika je mogucnost da sam u drugom stanju?
Hvala Vam!

08.07.2014 15:06 |

Doktor Katarina Kuzmanović

Postovana,
Obicno su ti testovi jako pouzdani medjutim uvek postoji mogucnost da je test lazno negativan ili lazno pozitivan.Da ste bili trudni ne biste dobili ni jednu menstruaciju u medjuvremenu a ako ste imali nezasticen odnos posle prve redovne menstruacije opet postoji mogucnost trudnoce.Najmerodavniji je pregled ultrazvukom gde ce ginekolog jasno videti jesste li trudni i koliko dugo nedelja prema razvoju ploda.Ukratko toliko.Pozdrav.

08.07.2014 23:25 |

Doktor Aleksandra Vojinović

Postovana,
Savetujem Vam da sacekate jos par dana. Ukoliko su ciklusi redovni na 28 dana, kasnjenje ciklusa od 5 -7 dana nije alarmantno. Uvidom u navedene podatke, ne vidim razlog za preteranom brigom s obzirom da ste nakon sumlje na mogucu trudnocu imali normalno menst. krvarenje i da je visoko senzitivni test pokazao negativni rezultat. Savetujem da se javite ginekologu radi dalje konsulultacije i propisivanja adekvatne zastite.

09.07.2014 22:15 |

Anonimni korisnik

Hvala Vam na odgovorima na moje pitanje o mogucoj
trudnoci. Nisam imala odnose posle prve redovne menstruacije,
nemam nikakvih zdravstvenih problema inace, a ciklus mi je redovan.
Da li je moguce da mi menstruacija izostaje zbog stresa (ispitni rok)? Ranije mi se to
nije desavalo. Par dana unapred imam simptome poput oteklih grudi, upaljeno lice,
sada mi se nista od toga ne desava, a vec je peti dan prosao.
Zbunjena sam, ne znam da li da uradim jos jedan test za trudnocu,
iako sam proslog meseca imala uredan ciklus i uopste nisam imala odnose?

* Ukoliko želite da primate obaveštenja vezana za ovu temu morate biti prijavljeni.

Registracija

Uloguj se

Registruj se