Spustena materica (24137 pregleda)

05.12.2013 18:03 | Anonimni korisnik
Postovani, ginekolog mi je rekao da imam spustenu matericu, ali nije nista dodatno objasnio. Molim vas da mi pojasnite sta to tacno znaci, i da li moze da utice na trudnocu ili bilo sta drugo, da li je to stanje opasno i zasto. Hvala

05.12.2013 18:09 |

Bane Vojinovic

Postovani,

Ovo pitanje mozete postaviti direktno Dr specijalisti ginekologije na sledecoj adresi: http://www.eklinika.rs/doktor/rami-aburas-/id/88/

Potrebno je da budete registrovan korisnik i da postavite pitanje strucnom licu.

06.12.2013 09:36 |

Jelena

PROLAPS MATERICE (SPUŠTENA MATERICA).Prolaps je pojava kada se jedan ili više karličnih organa spuste u vaginu. Ako su mišići dna karlice oslabljeni, vagine se pomaknu pa dođe do prolapsa. Bilo koji od organa u karlici, uključujući matericu, bešiku, rektum, creva i uretru, može se spustiti u vaginu, ali najučestaliji je prolaps materice. U zavisnosti od ozbiljnosti slučaja, grlić materice može se spustiti i čak viriti iz vagine. Prolaps se obično javlja kod starijih žena, a gotovo nikad kod žena koje nisu rađale. Mišići dna karlice mogu s godinama oslabe, ali prolaps je gotovo uvek posledica ranijeg oštećenja mišića dna karlice tokom porođaja. To se naročito dešava ako ste brzo rodili, ako ste predugo imali trudove ili ako su vaša deca bila prilično krupna pri rođenju.Da biste razumeli o čemu govori vaš lekar, korisno je znati ovo:
-Ako se rektum izboči u zadnju stranu vagine, to je rektokela.
-Kad se uretra izboči u prednju stijenku vagine, govorimo o uretrokeli.
-Ako se mehur spusti u prednji deo vagine, reč je o cistokeli.
Lekar će vam pregledati karlicu iznutra kako bi potvrdio prolaps i odredio koje je vrste.
Pitat će vas o porođajima i jesu li bili teški, jesu li vam deca bila naročito krupna, je li druga faza trudova dugo trajala i jesu li korištena klešta (forceps) pri porođaju.
Gojaznost otežava prolaps pa će vam savetovati da smršate.
Ako imate vrlo izražen prolaps, lekar će savetovati operaciju. Ja bih vam uvek savetovala da odete na operaciju jer će vam popraviti kvalitet života, osloboditi vas inkontinencije i povećati užitak u seksu. Operacijom se zategnu sve strukture za podršku u karlici - to je kao neka vrsta karličnog face-lifta. Lečenje će zavisiti od vrste prolapsa.
Većina korekcija prolapsa obavlja se kroz vaginu i to pod opštom anestezijom. Katkad se može primeniti epiduralna anestezija, naročito ako je pacijentkinja stara i slaba.
Verovatno ćete ostati u bolnici 5-7 dana. Obično ćete morati na kontrolu nakon 6 nedelja, a nakon toga možete nastaviti s normalnim seksualnim životom.

Samopomoć:

Ako vas bole leđa, izbegavajte dugo stajanje. Nosite tesan steznik kako biste olakšali osećaj težine u karlici.
Ako vam je polni odnos neprijatan, možda ćete s partnerom morati istražiti druge načine pružanja užitka, bez penetracije.
Ako vas muči stresna inkontinencija, nosite tanke uloške. Ako se inkontinencija pogorša, posavetujte se s lekarom.
Najvažnija preventivna mera jeste redovno izvođenje vežbi za jačanje mišića dna karlice tokom trudnoće i naročito nakon porođaja, nezavisno o tome jeste li imali šavove ili ne.
Nastavite sa vežbama do kraja života - izvodite ih svakog dana 5-6 puta.
Ako na nekoliko dana prestanete izvoditi vežbe, počnite ponovo.
Blaga inkontinencija može se prevladati vežbama za mišiće dna karlice pet puta na dan nekoliko nedelja.

27.12.2018 12:56 |

Anonimni korisnik

Download your missing dll from Download mss32.dll page. Fix your error now!

17.01.2019 22:12 |

Anonimni korisnik

In 2019 there are lot of films are going to be released. Obviously, there are Avengers part 2, new Star Wars Episode 9 and many others. These are movies that every kid wants to see, but sometimes you can miss it.It is where applications come in handy you can watch a movies for free. Btw, looking for the best app to watch free movies on your iOS phone? Then your should check Showbox Application. This is the most famous app today that has a big library of shows and movies. This app is also available for Windows users. But your need to download it first to enjoy free films Showbox download for PC

04.02.2019 16:46 |

Anonimni korisnik

Interested in hardrock? How about KISS? They are on a tour this year all across USA. Click on KISS Tour Uncasville to know more about KISS tour in 2019.

12.03.2019 12:21 |

Anonimni korisnik

Carrie Underwood is my favourite US contry singer. She is young, beautiful and charming woman in her 30s. Her voice takes me away from all problems of this planet so I can enjoy my life and listen songs created by her voice. Now the singer is on a Cry Pretty 360 Tour started in May of 2019. The concerts scheduled for this year, up to the 31st of October. Ticket prices are moderate and available for all men and women with different income. If you are a country music lover as me, then you must visit at least one Carrie's concert. All tour dates are available at the Carrie Underwood tour Tulsa. Open the website and make yourself familiar with all powerful Carrie Underwood concerts in 2019!

19.10.2019 10:07 |

Anonimni korisnik

Postovani, imam 36 godina. Na poslednjem pregledu doktorka mi je rekla da mi je spustena materica. Imam dva sina,najmladji je bio tezak po rodjenju 4,5 kg. Od tad povremeno osecam bolove u krstima,u tom donjem delu ledja...Bivsi sam sportista,i dalje idem na odbojku rekreativno.Posao mi se svodi na sedenje za racunarom,sto mi uospte ne prija.Doktorka mi je rekla za Kegelove vezbe i da ne bi smela da dizem nista tesko.Sportski sam tip,zanima me da li i dalje smem na sport ici?! Uplasila sam se kada mi je to rekla...nije bila nesto recita...pa nisam htela da postavljam dodatna pitanja...

04.11.2019 21:08 |

Anonimni korisnik

КСНУМКС + Ксевил КСНУМКС: нови иновативни софтверски комплекс за хаковање било ког цаптцха

1. Моћне неуронске мреже: Ксевил ОЦР може да реши више од 12.000 различитих типова цаптцха,
укључујући и оне популарне као што су Гоогле Цаптцха реЦАПТЦХА В2, В3 (само у Ксевил 4.0 Ултра!). Captcha.Com. Солвемедиа, Бинг Цаптцха,
Facebook-captcha and Ucoz-captcha, Yandex-captcha, DLE-captcha, VBulletin-Captcha и многе друге врсте!

2. Врло висока брзина и тачност: брзина препознавања 0.01 .. 0.02 секунди по слици (али само 1 секунда у демо верзији!),
Ксевил може заобићи и решити широке типове Цаптцха са високом прецизношћу,
без зависности од сложености, изобличења, буке, фонтова, боја.

Изузетак је Гоогле реЦАПТЦХА-2 - око 20-30 секунди по решењу:
на реЦАПТЦХА-2 морате кликнути на многе слике у њему са посебним кашњењем.

3. Врло једноставан интерфејс: само 3 основна дугмад за почетак препознавања,
дакле, то је једноставан за коришћење са широким спектром СЕО програма, СММ, аналитике,
Масовна Аутоматска регистрација / објављивање/слање / Брутефорцинг / рударски програми крипто валуте.

Питам се? ;)
Само претражите Гоогле "Ксевил бесплатно".
Доступна је бесплатна демо верзија!

Хвала на пажњи! ;)

Сајт са бесплатном демо верзијом:
XEvil.net

* Ukoliko želite da primate obaveštenja vezana za ovu temu morate biti prijavljeni.

Registracija

Uloguj se

Registruj se