rezultat vaginalnog i cervikalnog brisa (4462 pregleda)

03.04.2014 10:00 | Anonimni korisnik
postovani stigao mi je rezultat ispitivanja vaginalnog i cervikalnog brisa nalz je sledeci. bris vaginalni baktterioloskipregled esherichia colli u malom broju takodje i cervikalni bris, mikoloski pregled i cervikalni i vaginalninalaz negativan, pregled na trichomonosvaginalis nije nadjen i vaginalni i cervikalni. bris vaginalni direktan preparat retke epitelne celije isto tako i cervikalni bris. molim vas da mi kazete sta to zapravo znaci i dali je i koliko ozbiljno ugrozeno moje zdravlje. unapred hvala!

03.04.2014 10:00 |

Doktor Aleksandra Vojinović

Postovana,
Escherichia coli je normalni stanovnik crevne flore. Zbog bliskih fizioloskih granica osobe zenskog pola su podlozne kontaminaciji istom bakterijom urinarnog sistema i vaginalne sluznice. Potrebno je uraditi urinokulturu sa antibiogramom. U vecini slucajeva ide zajedno sa eserihijom urinarnog trakta. Terapija je adekvatan antibiotik propisan od strane vaseg ginekologa, urosloski cajevi. Nakon terapije obavezno uradite kontrolnu urinokulturu i vaginalni bris. Cesto pitanje koje se postavlja je vreme od uzimanja poslednjeg antibiotika do davanja rezultata. Potrebno je da prodje 7 dana.

* Ukoliko želite da primate obaveštenja vezana za ovu temu morate biti prijavljeni.

Registracija

Uloguj se

Registruj se