Prohodnost jajovoda (857 pregleda)

12.11.2013 13:27 | Anonimni korisnik
Godinu dana pokušavam da ostanem trudna. Momak je radio spermogram i imao je 47% pokretnih spermatozoida, od toga 37% sa brzinom 3 i 4. Radila sam analizu reproduktivnih hormona sedmog dana ciklusa i svi su u okviru referentnih vrednosti. Išla sam na praćenje folikula od 11. dana ciklusa i doktorka mi je rekla da tog meseca nisam imala ovulaciju. Prepisala mi je klomifen od 2. dana ciklusa 5*2. Dvadesetog dana sam uradila progesteron i imala 83.3. Dr. kaže da sam imala ovulaciju. Dobila sam menstruaciju. Nisam trudna. Da li da uzimam opet klomifen? Šta mi Vi predlažete da uradim? Da li je rano da radim analizu prohodnosti jajovoda? I kako se to uopšte radi?

12.11.2013 13:27 |

Zvoncica

Ukoliko ste godinu dana imali nezaštićene odnose smatram da je racionalno te medicinski opravdano da Vam se pre naknadnih stimulacija ciklusa uradi procena prohodnosti jajovoda. Nesvrsishodno je praćenje ovulacije u slučaju neprohodnih jajovoda. Pošto Vam je hormonski status adekvatan , te spermogram partnera takođe mislim da bi trebali proveriti nalaz Vaših jajovoda te u zavisnosti od istog napraviti strategiju efikasne procedure ostvarenja koncepcije (trudnoće) u Vašem slučaju. Više o samoj proceduri i načinu izvođenja Hy-Co-Sy (histerosalpingosonografija) pročitajte na sajtu.

02.08.2019 18:07 |

Anonimni korisnik

It is english language possible to write? Sorry for my proor eng

* Ukoliko želite da primate obaveštenja vezana za ovu temu morate biti prijavljeni.

Registracija

Uloguj se

Registruj se