Da li će mi biti odstranjen jajovod (717 pregleda)

16.12.2013 10:11 | Anonimni korisnik
Imam 31 godinu i imala sam dve vanmaterične trudnoće. Juče sam HSG, a nalaz je sledeći: Uočava se hidrosalpinks desno sa opstrukcijom ušća desne tube, dok je nalaz na levoj tubi u fiziološkim granicama kao i nalaz u cavumu uterusa. Savetuje se DG VIDEO laparoskopija. Da li to podrazumeva odstranjivanje jajovoda s obzirom na to da nije navedena veličina hidrosalpinksa? Da li u slučaju trudnoće hidrosalpinks može negetivno da utiče na plod? U braku sam tri godine i pokušavam ostati u drugom stanju, šta mi vi predlažete? Treba li da radim stimulaciju i inseminiaciju pre nego odem na laparoskopiju, ili prvo laparoskopiju pa stimulaciju i inseminaciju?

16.12.2013 10:12 |

Zvoncica

Savetuje se da uradite laparoskopiju, neće vam biti odstranjen jajovod po svaku cenu, nego će biti oslobođen od priraslica. Tek onda se savetuje trudnoća.
Inače, hidrosalpings ne utiče na trudnoću, ako do nje dođe (misli se na normalnu materičnu trudnoću).

20.11.2019 18:23 |

Anonimni korisnik

Iz kog razloga se za VTO savetuje čak i odmah uklanjanje jajovoda ukoliko postoji hidoralpinks, dok ukoliko se planira trudnoća prirodnim putem, onda se "sredjen" jajovod ostavlja?

* Ukoliko želite da primate obaveštenja vezana za ovu temu morate biti prijavljeni.

Registracija

Uloguj se

Registruj se