Sumnjam da imam rak štitaste žlezde (1104 pregleda)

16.12.2013 12:35 | Anonimni korisnik
Početkom avgusta na zadnjem delu vrata pojavila su mi se tri čvora na limfnim žlezdama. Posle svih obavljenih pregleda i analiza utvrđeno je da imam toksoplazmozu, koju sam lečila i poslednji rezultati su Igg 300,0 i Igm 0,788; anemiju RBC 3,903, Hgb 125,8, Fe 3,6; Limphadenopatiju Ly 47,67; Mo 13,68; sedimentacija 20, WBC 10,8. Pošto niko od lekara nije bio siguran od čega su mi uvećane limfne žlezde, urađen mi je eho vrata − pronađen je čvor na štitastoj žlezdi dimenzija 13,6x7 mm. Posle obavljenih analiza kod endokrinologa rezultati su sledeći: Ft4 10,6; TSH 1,9; Tg 26,3, TgAt 36,8, Tpo 331, kalcitonin 4,2. Sledeće nedelje treba da uradim scintigrafiju. Brine me to što moji simptomi ukazuju na rak štitaste žlezde, pa vas molim da mi kažete vaše mišljenje.

16.12.2013 12:36 |

Zvoncica

Vaši nalazi ukazuju na hronično autoimuno oboljenje štitaste žlezde sa normalnom funkcijom i sa postojanjem čvora u žlezdi veličine 13 mm. Ultrazvučno se limfne žlezde na vratu donekle mogu razlikovati da li su reaktivnih ili malignih karakteristika. Ne bih rekla da je u pitanju malignitet jer su čvorovi u štitastoj žlezdi relativno česti, a veći procenat njih je benigan (oko 90%). Najbolje je da uradite biopsiju tankom iglom čvora u štitastoj žlezdi (FNAB).

* Ukoliko želite da primate obaveštenja vezana za ovu temu morate biti prijavljeni.

Registracija

Uloguj se

Registruj se