Pre mesec dana sam otišla kod doktora opšte prakse (685 pregleda)

12.02.2014 09:52 | Anonimni korisnik
Pre mesec dana sam otišla kod doktora opšte prakse zbog simptoma koje imam: umor, opadanje kose (preko 150 vlasi na dan). Radila sam ultra zvuk štitne žlezde. Nalazi su sledeći: štitasta žlezda umereno uvećana, desni režanj 23x17x43mm, levi režanj 19x14x42mm, istmus do 5mm. Lbuliranih kontura, izrazito grubog, heteroehogenog u osnovi hipoehogenog izgleda, pojačanog CD signala i pseudonodusno izmenjenog parenhima, ali bez jasnog izdvajanja nodusa. U desnom režnju napred i kranijalno hipoehogeni pseudonodus prečnika 5mm. U mekotkivnim strukturama vrata nema uvećanih lgl pljuvačne žlezde normalne veličine i eho str. Nalaz na štitastoj žlezdi ukazuje na hronično izmenjenu žlezdu susp izmenjenu po tipu tireoditisa (autoimunog). Obavezno ft4, tsh i tgat. Uradila sam: tsh

12.02.2014 09:52 |

Zvoncica

Na osnovu rezultata hormona i ultrazvučnog nalaza može se reći da postoji povećana funkcija štitaste žlezde, hipertireoza, koja se mora lečiti. Što pre se javite Vašem endokrinologu radi propisivanja odgovarajuće terapije.

* Ukoliko želite da primate obaveštenja vezana za ovu temu morate biti prijavljeni.

Registracija

Uloguj se

Registruj se