Da li je povišen kalcitonin znak tumora? (8204 pregleda)

11.12.2013 15:54 | Anonimni korisnik
Moj muž, ima 29 godina, i ustanovili su mu problem sa štitnom žlezdom. Imao je tegobe kao što su lupanje srca, malaksalost, anksioznost...Na UZ mu je ustanovljena uvećana štitna žlezda, i postojanje nodusa velicine 11x9mm. Hormone i antitela je uradio, i u granicama su normale, samo je kalcitonin povišen 12,2, dok su ref.vrednosti

11.12.2013 15:47 |

Zvoncica

Vaš suprug ima u strukturi izmenjenu štitastu žlezdu sa normalnom funkcijom. To znači da tegobe koje ima nisu u vezi sa štitastom žlezdom. Što se tiče kalcitonina, potrebno je ponoviti nalaz. Kalcitonin je peptidni hormon, koji se proizvodi u parafolikularnim ćelijama (C-ćelijama) štitaste žlezde i ima ulogu u regulaciji koncentracije kalcijuma u krvi. Povećano oslobađanje kalcitonina se sreće kod nekih tumora npr. medularnog tumora štitaste žlezde, ali ovako niske vrednosti mogu da ukazuju i na neki drugi problem. Zbog toga ponovite nalaz kalcitonina i redovno se kontrolišite kod svog nadležnog endokrinologa.

05.12.2018 15:58 |

Anonimni korisnik

Postovani
Dobro vece
Zanima me stitna zlezda mi je uvecena u celosti,imam traheju koja se pomera prema dusniku,puna je cvorica i kalcitonin mi je 3.69 da li je to dobro i sta treba da radim

* Ukoliko želite da primate obaveštenja vezana za ovu temu morate biti prijavljeni.

Registracija

Uloguj se

Registruj se