ZANOKTICA (4868 pregleda)

23.02.2015 12:26 | Anonimni korisnik
Postovanje,

pre par dana mi je nateklo meso oko nokta desnog prstenjaka. Crveno je i bolno na dodir, a i povremeno pulsira.
Pokusala sa stavljeti obloge od kamilice, rakije, domaceg propolisa, mazala kremom za zanoktice, ali vec 4-5 dana nema boljitka.
Molim vas za savet(da li da se javim doktoru ili imate neki predlog sta bih mogla pre mogla uraditi?) i sta je uzrok?

Unapred hvala

24.02.2015 11:04 |

Anonimni korisnik

Infekcija, Javite se lekaru da pogleda, potrebno je ocistititi, dezinfikovati i previti, lokalno antibiotsku mast prema uputu lekara koji prati. Nacin na koji se lecite ne moze vam pomoci.

25.02.2015 13:25 |

Anonimni korisnik

Hvala lepa na savetima.

Bila sam kod lekara i dao mi je antibiotik Fromilid od 500mg, kao i da ispiram Rivanolom i mazem Flogocit kremom.
Zar bas mora antibiotik??

14.03.2015 16:23 |

Anonimni korisnik

Postovanje,

evo mene opet...

25.02. sam bila kod doktora zbog inficirane zanokrice, dobila antibiotik i mast(u predhodnoj poruci piše koje), redovno pila i mazala i ranica na prstu je bila bolje. Crvenilo i otok se vremenom smanjili(nije, bar ja nisam primetila, bilo gnoja), ali ni blizu zaceljenja.
Pre dva dana sam primetila na milimetru zanoktice koji me najviše boleo, malu loptice(možda gnojnu) kada zetegnem kožu, nazire se. A ono što me najviše brine je i to da sam pre dva dana osetila ispod desnog pazuha gučicu veličine klikera(što može biti posledica infekcije prsta?) i ruka mi povremeno čudno trne i osetim neki bol celom dužinom, a i oko gučice.

Sta je sada to, da li gučica može biti uzrok infekcije i..???? Sta da radim??

Jako sam zabrinuta!!!!

Trenutno sam u inostranstvu(naravno imam Polisu putničkog zdravstvenog osiguranja), da li da se javim doktoru ovde ili da sačekam još 20ak dana(toliko sam poslovno odsutna)..

Unapred vam hvala

* Ukoliko želite da primate obaveštenja vezana za ovu temu morate biti prijavljeni.

Registracija

Uloguj se

Registruj se