Nefroangioskleroza (31373 pregleda)

23.12.2014 10:33 | Anonimni korisnik
Nefroangioskleroza. Koji su simptomi Nefroangioskleroze? Kako se leci Nefroangioskleroza? Sta znaci Nefroangioskleroza?

26.12.2014 09:07 |

Anonimni korisnik

Nefroangioskleroza je naziv za bolest koji se manifestuje sa povišenjem krvnog pritiska (arterijska hipertenzija) i kod primarnih oboljenja bubrega.Može da dovede do nastanka arterioskleroze bubrega i do bubrežne insuficijencije.Promene su na arteriolama bubrega.

Klinička slika:
U početku bolesti se javlja izlučivanjem natrijuma putem mokraće i reakcija bubrega na angiotenzin.U kasnijem toku bolesti dolazi do noćnog mokrenja uz arterijsku hipertenziju.Slabo je izražena proteinurija, dolazi do pojave eritrocita u mokraći.Snižena je sposobnost koncentracija bubrega.Zadnja faza bolesti je hronična bubrežna insuficijencija sa promenama u očnom dnu.Kod stanja nefroangioskleroza razvija se insuficijencija bubrega sa stenokardijom i noćnom gušenjem.

Dijagnoza se postavlja na osnovu kliničke slike i anamneze, intravenske urografije, cistoskopije, arteriografije, i biopsije bubrega.

Lečenje:
Primenjuje se terapija za sniženje arterijske hipretenzije.Ishrana treba da bude sa ograničavanjem soli.

05.11.2018 08:31 |

Anonimni korisnik

Leganes vs Alaves Live TV Channel https://livstreams.com/leganes-vs-alaves-livestream/1963/ Alaves vs Leganes Live Eibar vs Real Madrid Live Stream https://hdlivs.com/eibarvsrealmadrid-livestream/1954/ Real Madrid vs Eibar Live Rayo Vallecano vs Valencia 2018 Live Stream https://livstreams.com/valencia-vs-rayovallecano-livestream/1967/ Valencia vs Rayo Vallecano Live Stream Watch Huesca vs Levante Online https://livestreamufc.com/huesca-vs-levante-liveonline/1958/ Levante vs Huesca Live Atletico Madrid vs Barcelona Live Stream https://hdlivs.com/atleticomadridvsbarcelona-livestream/1960/ Barcelona vs Atletico Madrid Athletico Bilbao vs Getafe https://livestreamufc.com/athleticobilbao-vs-getafe-liveonline/1964/ Getafe vs Athletico Bilbao Live Sevilla vs Real Valladolid Live https://hdlivs.com/sevillavsrealvalladolid-livestream/1965/ Real Valladolid vs Sevilla 2018 Espanyol vs Girona Live https://hdlivs.com/espanyolvsgirona-livestream/1967/ Girona vs Espanyol Live TV Channel Villarreal vs Real Betis Live Stream https://livstreams.com/villarreal-vs-realbetis-livestream/1982/ Watch Real Betis vs Villarreal Online Real Sociedad vs Celta Live https://livestreamufc.com/realsociedad-vs-celtavigo-liveonline/1972/ Watch Celta vs Real Sociedad Online Levante vs Real Sociedad Live https://hdtvlive.org/realsociedad-vs-levante-liveonline/1930/ Real Sociedad vs Levante Live TV Channel Valladolid vs Eibar Stream https://hdtvlive.org/eibar-vs-realvalladolid-liveonline/1932/ https://hdlivs.com/realvalladolidvseibar-livestream/1934/ Watch Eibar vs Valladolid Online Watch Getafe vs Getafe Online https://hdlivs.com/getafevsvalencia-livestream/1936/ Getafe vs Getafe Live TV Channel Atletico Madrid vs Athletic Bilbao https://livestreamufc.com/atleticomadrid-vs-athleticbilbao-liveonline/1938/ Athletic Bilbao vs Atletico Madrid Live Stream Girona vs Leganes Live https://hdlivs.com/gironavsleganes-livestream/1940/ Leganes vs Girona Live Alaves vs Huesca 2018 Live Stream https://livestreamufc.com/alaves-vs-huesca-liveonline/1942/ Huesca vs Alaves Live Barcelona vs Betis Stream https://hdlivs.com/barcelonavsbetis-livestream/1944/ Betis vs Barcelona Stream Rayo vs Villarreal Stream https://hdlivs.com/rayovallecanovsvillarreal-livestream/1946/ Villarreal vs Rayo Sevilla vs Espanyol Live https://livestreamufc.com/sevilla-vs-espanyol-liveonline/1948/ Espanyol vs Sevilla Stream Real Madrid vs Celta Vigo https://livestreamufc.com/celtavigo-vs-realmadrid-liveonline/1950/ Celta Vigo vs Real Madrid Manchester United vs Crystal Live https://hdtvlive.org/crystalpalace-vs-manchesterunited-liveonline/2093/ Crystal vs Manchester United Live TV Channel Watch Watford vs Liverpool Online https://hdlivs.com/watfordvsliverpool-livestream/2097/ Liverpool vs Watford Live TV Channel West Ham vs Manchester City 2018 Live Stream https://livestreamufc.com/westhamunited-vs-manchestercity-liveonline/2101/ Manchester City vs West Ham Stream Tottenham vs Chelsea Stream https://hdtvlive.org/chelsea-vs-tottenham-liveonline/2099/ Chelsea vs Tottenham Live Stream Bournemouth vs Arsenal Live https://hdtvlive.org/arsenal-vs-bournemouth-liveonline/2101/ Arsenal vs Bournemouth Live Wolves vs Huddersfield Live Stream https://hdtvlive.org/huddersfield-vs-wolves-liveonline/2103/ Huddersfield vs Wolves Live TV Channel Burnley vs Newcastle https://livstreams.com/burnley-vs-newcastleunited-livestream/1999/ Newcastle vs Burnley 2018

05.11.2018 09:03 |

Anonimni korisnik

https://4kplex.com/firstman/ First Man Online https://123moviehds.com/first-man/ First Man Full HD https://fullmoviehds.com/beautiful-boy/ Beautiful Boy 2018 https://xxxhds.com/beautifulboy/ Beautiful Boy Full Movie https://4kplex.com/thekindergartenteacher/ The Kindergarten Teacher Full https://123moviehds.com/the-kindergarten-teacher/ The Kindergarten Teacher Full Online https://xxxhds.com/serenity/ Serenity Download https://filmhds.com/serenityfullmovie/ Serenity Online https://tvhds.com/thehateugive-fullmovie/ The Hate U Give Full Movie https://fullhds.com/the-hate-u-give/ The Hate U Give Full HD https://123moviehds.com/the-guilty/ The Guilty Full Movie https://tvhds.com/theguilty-fullmovie/ The Guilty 2018 https://fullmoviehds.com/hunter-killer/ Hunter Killer Full Movie https://fullmoviefree.net/hunterkiller/ Hunter Killer Full HD https://123moviehds.com/air-strike/ Air Strike Online https://xxxhds.com/airstrike/ Air Strike Full Online https://123moviehds.com/suspiria/ Suspiria Full Movie https://fullmoviehds.com/suspiria/ Suspiria Full Movie https://4kplex.com/bohemianrhapsody/ Bohemian Rhapsody 2018 https://4kplex.com/bohemianrhapsody/ Bohemian Rhapsody Online https://tvhds.com/thenutcrackerandthefourrealms-fullmovie/ The Nutcracker and the Four Realms Full Movie https://123moviehds.com/the-nutcracker-and-the-four-realms/ The Nutcracker and the Four Realms Full Movie https://xxxhds.com/boyerased/ Boy Erased 2018 https://4kplex.com/boyerased/ Boy Erased Full Movie https://4kplex.com/nobodysfool/ Nobody's Fool Full Movie https://xxxhds.com/nobodysfool/ Nobody's Fool Full Movie https://123moviefull.com/overlord/ Overlord Full Movie https://filmhds.com/overlordfullmovie/ Overlord 2018 https://fullmoviehds.com/the-girl-in-the-spiders-web/ The Girl in the Spider's Web Full Movie https://4kplex.com/thegirlinthespidersweb/ The Girl in the Spider's Web Full Movie https://fullhds.com/burning/ Burning Full Online https://xxxhds.com/burning/ Burning Full HD https://fullmoviefree.net/peterloo/ Peterloo Full Movie https://123moviehds.com/peterloo/ Peterloo Full HD https://fullmoviehds.com/widows/ Widows 2018 https://123moviefull.com/widows/ Widows Full Movie Online https://fullhds.com/second-act/ Second Act Download https://3xhds.com/second-act/ Second Act Full Movie https://fullmoviehds.com/the-favourite/ The Favourite Full Movie https://123moviefull.com/the-favourite/ The Favourite Full HD https://3xhds.com/mary-queen-of-scots/ Mary Queen of Scots Full Movie https://fullmoviefree.net/maryqueenofscots/ Mary Queen of Scots Full Movie https://fullhds.com/under-the-silver-lake/ Under the Silver Lake Full Movie https://123moviehds.com/under-the-silver-lake/ Under the Silver Lake Full Movie https://4kplex.com/spidermanintothespiderverse/ Spider Man Into the Spider Verse Full Movie https://tvhds.com/spidermanintothespiderverse-fullmovie/ Spider Man Into the Spider Verse Full HD https://4kplex.com/mortalengines/ Mortal Engines Full Movie https://netflixhds.com/mortal-engines-full/ Mortal Engines Download https://tvhds.com/marypoppinsreturns-fullmovie/ Mary Poppins Returns Full Movie https://4kplex.com/marypoppinsreturns/ Mary Poppins Returns Full Movie https://netflixhds.com/aquaman-full/ Aquaman Full Online https://123moviehds.com/aquaman/ Aquaman 2018 https://netflixhds.com/alita-battle-angel-full/ Alita Battle Angel Full https://tvhds.com/alitabattleangel-fullmovie/ Alita Battle Angel Full Movie https://4kplex.com/bumblebee/ Bumblebee Full Movie Online https://fullmoviehds.com/bumblebee/ Bumblebee Online https://123moviehds.com/welcome-to-marwen/ Welcome to Marwen Full Movie https://tvhds.com/welcometomarwen-fullmovie/ Welcome to Marwen Full Movie https://netflixhds.com/cold-war-full/ Zimna wojna Full HD https://netflixhds.com/cold-war-full/ Zimna wojna Full HD https://4kplex.com/onthebasisofsex/ On the Basis of Sex 2018 https://4kplex.com/onthebasisofsex/ On the Basis of Sex Full Movie https://fullhds.com/zero/ Zero 2018 https://4kplex.com/zero/ Zero Full Movie https://netflixhds.com/the-house-that-jack-built-full/ The House That Jack Built Full Movie https://fullmoviefree.net/thehousethatjackbuilt/ The House That Jack Built 2018

https://fullhds.com/first-man/ First Man Full https://fullmoviehds.com/first-man/ First Man Full Online https://xxxhds.com/beautifulboy/ Beautiful Boy Full Movie https://xxxhds.com/beautifulboy/ Beautiful Boy Full Movie https://fullmoviefree.net/thekindergartenteacher/ The Kindergarten Teacher Download https://3xhds.com/the-kindergarten-teacher/ The Kindergarten Teacher Full Movie https://tvhds.com/serenity-fullmovie/ Serenity 2018 https://fullmoviehds.com/serenity/ Serenity Full Movie https://4kplex.com/thehateugive/ The Hate U Give Online https://123moviefull.com/the-hate-u-give/ The Hate U Give 2018 https://fullmoviehds.com/the-guilty/ The Guilty Full Movie https://fullmoviefree.net/theguilty/ The Guilty Download https://netflixhds.com/hunter-killer-full/ Hunter Killer Full HD https://3xhds.com/hunter-killer/ Hunter Killer Full Movie https://123moviehds.com/air-strike/ Air Strike Full HD https://fullmoviefree.net/airstrike/ Air Strike 2018 https://tvhds.com/suspiria-fullmovie/ Suspiria Online https://fullmoviehds.com/suspiria/ Suspiria Full HD https://fullhds.com/bohemian-rhapsody/ Bohemian Rhapsody 2018 https://fullmoviehds.com/bohemian-rhapsody/ Bohemian Rhapsody Full Movie https://tvhds.com/thenutcrackerandthefourrealms-fullmovie/ The Nutcracker and the Four Realms Full Movie https://tvhds.com/thenutcrackerandthefourrealms-fullmovie/ The Nutcracker and the Four Realms 2018 https://fullhds.com/boy-erased/ Boy Erased Full Movie https://fullmoviefree.net/boyerased/ Boy Erased Full Movie https://filmhds.com/nobodysfoolfullmovie/ Nobody's Fool Full Movie https://3xhds.com/nobodys-fool/ Nobody's Fool Full Online https://4kplex.com/overlord/ Overlord Online https://3xhds.com/overlord/ Overlord Full Movie https://tvhds.com/thegirlinthespidersweb-fullmovie/ The Girl in the Spider's Web Full https://netflixhds.com/the-girl-in-the-spiders-web-full/ The Girl in the Spider's Web Download https://3xhds.com/burning/ Burning 2018 https://3xhds.com/burning/ Burning Full HD https://filmhds.com/peterloofullmovie/ Peterloo 2018 https://filmhds.com/peterloofullmovie/ Peterloo Full Movie https://123moviehds.com/widows/ Widows Full https://123moviehds.com/widows/ Widows 2018 https://4kplex.com/secondact/ Second Act Full HD https://fullmoviehds.com/second-act/ Second Act Full Movie https://123moviehds.com/the-favourite/ The Favourite Full Movie https://fullmoviehds.com/the-favourite/ The Favourite Full Movie https://fullmoviehds.com/mary-queen-of-scots/ Mary Queen of Scots Full Movie Online https://fullmoviefree.net/maryqueenofscots/ Mary Queen of Scots Download https://4kplex.com/underthesilverlake/ Under the Silver Lake Full Movie https://4kplex.com/underthesilverlake/ Under the Silver Lake 2018 https://tvhds.com/spidermanintothespiderverse-fullmovie/ Spider Man Into the Spider Verse 2018 https://123moviefull.com/spider-man-into-the-spider-verse/ Spider Man Into the Spider Verse Online https://fullhds.com/mortal-engines/ Mortal Engines Full Online https://fullmoviefree.net/mortalengines/ Mortal Engines 2018 https://3xhds.com/mary-poppins-returns/ Mary Poppins Returns Download https://123moviehds.com/mary-poppins-returns/ Mary Poppins Returns Full HD https://fullmoviehds.com/aquaman/ Aquaman Download https://123moviefull.com/aquaman/ Aquaman 2018 https://fullmoviehds.com/alita-battle-angel/ Alita Battle Angel Full Movie https://xxxhds.com/alitabattleangel/ Alita Battle Angel 2018 https://fullmoviefree.net/bumblebee/ Bumblebee Download https://4kplex.com/bumblebee/ Bumblebee Full HD https://xxxhds.com/welcometomarwen/ Welcome to Marwen Full Movie https://4kplex.com/welcometomarwen/ Welcome to Marwen Full Movie https://netflixhds.com/cold-war-full/ Zimna wojna Full Online https://fullhds.com/cold-war/ Zimna wojna Full Movie https://4kplex.com/onthebasisofsex/ On the Basis of Sex Online https://fullmoviefree.net/onthebasisofsex/ On the Basis of Sex Full Movie https://123moviehds.com/zero/ Zero Full HD https://fullmoviefree.net/zero/ Zero Full Movie https://fullmoviefree.net/thehousethatjackbuilt/ The House That Jack Built Full Movie Online https://filmhds.com/thehousethatjackbuiltfullmovie/ The House That Jack Built Full Online

https://tvhds.com/firstman-fullmovie/ First Man Full Movie https://fullmoviehds.com/first-man/ First Man 2018 https://filmhds.com/beautifulboyfullmovie/ Beautiful Boy Full Online https://123moviefull.com/beautiful-boy/ Beautiful Boy Full Movie https://filmhds.com/thekindergartenteacherfullmovie/ The Kindergarten Teacher 2018 https://123moviehds.com/the-kindergarten-teacher/ The Kindergarten Teacher 2018 https://4kplex.com/serenity/ Serenity Full Movie https://fullhds.com/serenity/ Serenity Full Movie Online https://fullhds.com/the-hate-u-give/ The Hate U Give Full HD https://filmhds.com/thehateugivefullmovie/ The Hate U Give Full Online https://fullhds.com/the-guilty/ The Guilty Full Movie Online https://fullhds.com/the-guilty/ The Guilty Full Movie Online https://tvhds.com/hunterkillerf-ullmovie/ Hunter Killer Full https://xxxhds.com/hunterkiller/ Hunter Killer Download https://fullmoviefree.net/airstrike/ Air Strike Full Movie https://123moviefull.com/air-strike/ Air Strike Online https://123moviehds.com/suspiria/ Suspiria 2018 https://fullhds.com/suspiria/ Suspiria 2018 https://filmhds.com/bohemianrhapsodyfullmovie/ Bohemian Rhapsody 2018 https://123moviefull.com/bohemian-rhapsody/ Bohemian Rhapsody Full Movie https://tvhds.com/thenutcrackerandthefourrealms-fullmovie/ The Nutcracker and the Four Realms Download https://123moviefull.com/the-nutcracker-and-the-four-realms/ The Nutcracker and the Four Realms Full Movie https://4kplex.com/boyerased/ Boy Erased Online https://fullmoviehds.com/boy-erased/ Boy Erased Online https://xxxhds.com/nobodysfool/ Nobody's Fool Full Online https://fullmoviehds.com/nobodys-fool/ Nobody's Fool Full HD https://fullmoviefree.net/overlord/ Overlord 2018 https://filmhds.com/overlordfullmovie/ Overlord 2018 https://4kplex.com/thegirlinthespidersweb/ The Girl in the Spider's Web Full Movie https://fullmoviefree.net/thegirlinthespidersweb/ The Girl in the Spider's Web 2018 https://4kplex.com/burning/ Burning Full Movie https://filmhds.com/burningfullmovie/ Burning Full Movie https://filmhds.com/peterloofullmovie/ Peterloo Full Movie https://tvhds.com/peterloo-fullmovie/ Peterloo Full Movie https://3xhds.com/widows/ Widows Full Movie https://123moviefull.com/widows/ Widows Download https://123moviefull.com/second-act/ Second Act 2018 https://fullmoviehds.com/second-act/ Second Act Full Movie https://xxxhds.com/thefavourite/ The Favourite Online https://tvhds.com/thefavourite-fullmovie/ The Favourite Full Movie https://fullmoviefree.net/maryqueenofscots/ Mary Queen of Scots 2018 https://4kplex.com/maryqueenofscots/ Mary Queen of Scots Download https://4kplex.com/underthesilverlake/ Under the Silver Lake Full HD https://123moviehds.com/under-the-silver-lake/ Under the Silver Lake Full HD https://fullmoviehds.com/spider-man-into-the-spider-verse/ Spider Man Into the Spider Verse 2018 https://fullmoviefree.net/spidermanintothespiderverse/ Spider Man Into the Spider Verse Download https://tvhds.com/mortalengines-fullmovie/ Mortal Engines Full Movie https://4kplex.com/mortalengines/ Mortal Engines 2018 https://fullhds.com/mary-poppins-returns/ Mary Poppins Returns Full HD https://xxxhds.com/marypoppinsreturns/ Mary Poppins Returns Full Movie https://123moviefull.com/aquaman/ Aquaman Full Movie https://fullhds.com/aquaman/ Aquaman Full Movie https://xxxhds.com/alitabattleangel/ Alita Battle Angel 2018 https://123moviehds.com/alita-battle-angel/ Alita Battle Angel Full Movie https://fullhds.com/bumblebee/ Bumblebee Full Movie https://netflixhds.com/bumblebee-full/ Bumblebee Full https://3xhds.com/welcome-to-marwen/ Welcome to Marwen 2018 https://xxxhds.com/welcometomarwen/ Welcome to Marwen Full Movie https://tvhds.com/coldwar-fullmovie/ Zimna wojna Full Online https://xxxhds.com/coldwar/ Zimna wojna Full https://xxxhds.com/onthebasisofsex/ On the Basis of Sex 2018 https://netflixhds.com/on-the-basis-of-sex-full/ On the Basis of Sex Full Movie https://123moviehds.com/zero/ Zero Full Movie https://3xhds.com/zero/ Zero 2018 https://tvhds.com/thehousethatjackbuilt-fullmovie/ The House That Jack Built Full Movie Online https://xxxhds.com/thehousethatjackbuilt/ The House That Jack Built Full Movie

21.11.2018 21:27 |

Anonimni korisnik

auto owners insurance in car insurance erie car insurance

21.11.2018 21:29 |

Anonimni korisnik

auto insurance a the general car insurance auto insurance massachusetts

* Ukoliko želite da primate obaveštenja vezana za ovu temu morate biti prijavljeni.

Registracija

Uloguj se

Registruj se